Filip Miłoszewski wygrał Wielki Finał i cały cykl Energa Sailing Cup!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Jacek Kwiatkowski / PZŻ /
Materiały prasowe / Jacek Kwiatkowski / PZŻ /

Filip Miłoszewski wygrał Wielki Finał Energa Sailing Cup, który odbył w Sopocie i zapewnił sobie zwycięstwo w całym cyklu Energa Sailing Cup.

W tym artykule dowiesz się o:

W sobotę od rana panowały na tyle dobre warunki wiatrowe, że można było bez problemu przeprowadzić dwa zaplanowane na ten dzień wyścigi dla zawodników klasy Optimist.

Ze zmiennym szczęściem pływał dotychczasowy lider Filip Miłoszewski (UKS Barnim Goleniów), który najpierw minął linię mety jako szósty, a w drugim wyścigu zajął dopiero dwudziestą ósmą pozycję. Nie przeszkodziło mu to jednak w tym, żeby utrzymać prowadzenie i cieszyć się ze zwycięstwa w Wielkim Finale Energa Sailing Cup. Poza tym młody żeglarz zapewnił sobie zwycięstwo w całym cyklu Energa Sailing Cup.

Drugie miejsce w regatach przy sopockim molo zajął Igor Kuczys (MKŻ Arka Gdynia), który był tego dnia piąty oraz piętnasty i stracił do zwycięzcy zaledwie dwa punkty. Gdynianin zajął ostatecznie trzecią lokatę w całym cyklu zawodów. Z kolei trzecią pozycję w finałowych zawodach utrzymał Jakub Gołębiowski (SSW MOS Iława) po miejscach trzynastym oraz pierwszym. Drugą pozycję w całym cyklu zajął Patryk Kosmalski (ChKŻ Chojnice), który w Sopocie był ogólnie czwarty.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się reprezentująca klub YKP Gdynia Pola Dzik (miejsca 27. i 4.), która w klasyfikacji generalnej zajęła dziesiątą pozycję. Druga w tym zestawieniu jest Klara Sobczak (MKS Dwójka Warszawa) - miejsca 9. i 19. - a trzecią pozycję zajęła jej klubowa koleżanka Zofia Korsak (8. i 9.).

Widowiskowe katamarany M32 po raz pierwszy w Polsce

W całym cyklu najlepszą dziewczyną została Pola Dzik, a za nią uplasowały się Gabriela Czapska (KS Spójnia Warszawa) oraz Zofia Korsak (MKS Dwójka Warszawa).

W Sopocie rywalizowało 40 nastoletnich żeglarzy, którzy zdobyli najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej 4. edycji Energa Sailing Cup. Wielki finał tej imprezy poprzedziły regaty eliminacyjne w Pucku, Gdyni, Dziwnowie, Giżycku i Charzykowych, w których startowała ponad 100-osobowa grupa najlepszych zawodników klasy Optimist z całej Polski.

Stawką finału były stypendia na zakup sprzętu sportowego dla grupy 15 żeglarzy. Czterech najlepszych, którzy zdecydują się na zmianę klasy Optimist na wyższą może liczyć na wsparcie o wartości 15 tys. złotych. Wszyscy zaś zostaną włączeni do ekipy Energa Sailing Junior Team i przez trzy kolejne lata otrzymywać będą stypendia sportowe ufundowane przez Grupę Energa.