WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Aleksandra Melzacka: W przyszłości chcemy powalczyć o igrzyska

- Klasa 49erFX jest naszym marzeniem od kilku lat i bardzo chcemy w niej pływać, a w przyszłości powalczyć o igrzyska - powiedziała Aleksandra Melzacka, świeżo upieczona wicemistrzyni świata w klasie 29er.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Georgia Schofield / Sailing Energy / World Sailing / Maja Micińska (z lewej) i Aleksandra Melzacka (z prawej) podczas MŚJ ISAF 2016

W czwartek 22 grudnia około godziny 11:30 wróciły do Polski Aleksandra Melzacka i Maja Micińska (YKP Gdynia), które we wtorek zdobyły srebrne medale w klasie 29er na żeglarskich mistrzostwach świata juniorów ISAF w Auckland w Nowej Zelandii. Polki rok temu zajęły na tej imprezie piąte miejsce więc bardzo cieszą się z tego, że udało im się teraz zdobyć medal.

- To jest coś szczególnego, ponieważ w zeszłym roku nie udało się nam go zdobyć, pomimo tego, że tamte regaty zaczęłyśmy bardzo dobrze. Intensywnie przepracowałyśmy ostatni rok więc ten medal jest dla nas pewnego rodzaju nagrodą. Jest to dla nas wyróżnienie i szczególne wydarzenie - powiedziała pełniąca na jachcie rolę sterniczki Aleksandra Melzacka.

Melzacka w przyszłym roku skończy 19 lat i przestanie być już juniorką. W związku z tym reprezentantki Volvo Youth Sailing Team Poland coraz częściej zaczynają myśleć o przejściu z klasy 29er do olimpijskiej klasy 49erFX. Jednak jeszcze nie wiedzą kiedy to dokładnie nastąpi.

- To były dla Oli ostatnie mistrzostwa świata juniorów ISAF, bo będzie już seniorką, ale na razie nie ma to wpływu na to jak będzie wyglądał przyszły sezon. W przyszłym roku w klasie 29er nie będziemy mogły wystartować tylko w dwóch regatach więc przed nami jest jeszcze cały sezon Eurocap oraz otwartych mistrzostw świata - powiedziała Maja Micińska.

ZOBACZ WIDEO Bojowe nastroje żeglarzy. Nowy kurs: Tokio!

- Na razie jesteśmy dość małe i na razie nie jesteśmy w stanie powiedzieć kiedy przesiądziemy się na klasę 49erFX - dodała Melzacka.

Młoda Polka nie ukrywa jednak, że klasa 49erFX od lat jest jej marzeniem i chciałaby powalczyć o start w letnich igrzyskach olimpijskich na tym właśnie jachcie.

- Ta klasa jest naszym marzeniem od kilku lat i bardzo chcemy w niej pływać, a w przyszłości powalczyć o igrzyska. Fajnie byłoby powalczyć już o igrzyska w Tokio - zakończyła Melzacka.

Przygotowania kadry narodowej juniorów oprócz Volvo Car Poland wpiera także Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Maciej Frąckiewicz

Czy Aleksandra Melzacka i Maja Micińska staną na podium przyszłorocznych mistrzostw świata lub Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.