Tomasz Chamera nowym prezesem Polskiego Związku Żeglarskiego!

Tomasz Chamera został wybrany nowym prezesem Polskiego Związku Żeglarskiego! Dotychczasowy wiceprezes do spraw sportu PZŻ i wiceprezydent EUROSAF podczas Sejmiku Sprawozdawczo-Wyborczego PZŻ, który odbył się 23 kwietnia, zdobył 56 głosów.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZŻ

W niedzielę 23 kwietnia w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbył się XLIX Sprawozdawczo-Wyborczy Sejmik PZŻ na którym wybrano nowego prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego. Został nim dotychczasowy wiceprezes ds. sportu oraz dyrektor sportowy PZŻ Tomasz Chamera, który uzyskał 56 głosów i nową funkcję będzie pełnił przez najbliższe cztery lata. Na drugiego kandydata, dotychczasowego prezesa, Wiesława Kaczmarka zagłosowało 36 osób.

Chamera od szesnastu lat jest członkiem Polskiego Związku Żeglarskiego, a od kilku lat zajmuje też stanowiska w międzynarodowych federacjach żeglarskich. Warto przypomnieć, że wiceprezes ds. sportu podczas trwającego w Gdyni w dniach 18-19 kwietnia corocznego spotkania komitetu wykonawczego EUROSAF, został wybrany wiceprezydentem Europejskiej Federacji Żeglarskiej na cztery lata.

- Byłem zaskoczony skalą pokonania mojego przeciwnika, który trzeba przyznać, że nie tylko jest bardzo doświadczony, ale wykonał bardzo duży zakres działalności dla Polskiego Związku Żeglarskiego. Cieszę się, że delegaci mi zaufali, że zaprocentowała nie tylko przeprowadzona kampania, ale także zaufanie do nowych pomysłów i do nowych działań oraz do kursu na rozwój polskiego żeglarstwa - powiedział Tomasz Chamera.

Chamera zastąpił na tym stanowisku Wiesława Kaczmarka, który piastował tę funkcję nieprzerwanie od 24 marca 2001 roku. Kaczmarek ma za sobą także karierę polityczną - w latach 1989–2005 był posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i reprezentował Sojusz Lewicy Demokratycznej. W tym czasie Kaczmarek trzykrotnie był ministrem - minister przekształceń własnościowych (od 26 października 1993 do 30 września 1996), minister gospodarki (od 4 lutego 1997 do 31 października 1997), minister skarbu państwa (od 19 października 2001 do 7 stycznia 2003).

Po głosowaniu na nowego prezesa, zostało wybranych czterech nowych wiceprezesów: do spraw sportu - Mateusz Kusznierewicz, do spraw szkolenia - Katarzyna Domańska, do spraw śródlądowych - Jarosław Bazylko oraz do spraw morskich - Bogusław Witkowski. Natomiast na stanowisku Sekretarza Generalnego PZŻ pozostał Zbigniew Stosio, a skarbnikiem został Jacek Pietraszkiewicz.

Następnie został wybrany nowy skład Zarządu Polskiego Związku Żeglarskiego. W tym gronie znaleźli się Tomasz Adamczyk, Marian Krupa, Zbigniew Jagniątkowski, Wiktor Wróblewski, Ryszard Błacha, Sebastian Wójcikowski, Radosław Śląski, Janusz Marek Taber.

ZOBACZ WIDEO Regaty Vendee Globe: do trzech razy sztuka Regaty Vendee Globe: do trzech razy sztuka
Czy Tomasz Chamera jako nowy prezes PZŻ poprawi pozycję polskiego żeglarstwa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×