Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Filip Ciszkiewicz trzydziesty pierwszy na mistrzostwach świata klasy Laser

Filip Ciszkiewicz zajął trzydzieste pierwsze, a Tadeusz Kubiak osiemdziesiąte piąte miejsce na mistrzostwach świata w klasie Laser Standard w Splicie. Polacy mieli jeszcze szanse na poprawę swoich pozycji, ale brak wiatru im w tym przeszkodził.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Filip Ciszkiewicz Materiały prasowe / Jacek Kwiatkowski / PZŻ / Na zdjęciu: Filip Ciszkiewicz

Wtorek był ostatnim dniem mistrzostwa świata w klasie Laser Standard u wybrzeży Chorwacji. Na ten dzień były zaplanowane jeszcze dwa wyścigi dla wszystkich zawodników. Jednak nie doszły one do skutku, ponieważ najpierw przeszła burza, a później było zbyt mało wiatru, żeby można było kontynuować rywalizację. W splicie ścigało się 147 zawodników z 52 krajów.

W związku z tym swoich pozycji nie poprawili dwaj reprezentanci Polski, którzy wzięli udział w tych regatach. Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia) pozostał na trzydziestym pierwszym, a wicemistrz Polski Tadeusz Kubiak (SEJK Pogoń Szczecin) na osiemdziesiątym piątym miejscu.

Nowym mistrzem świata został Cypryjczyk Pawlos Kondidis. NAtomiast dwie kolejne lokaty zajęli Australijczycy, mistrz olimpijski Tom Burton oraz Matthew Wearn. Na szóstej pozycji chorwacką imprezę ukończył obrońca tytułu, Nick Thompson z Wielkiej Brytanii.

Już niedługo, bo w dniach 1-8 października w Barcelonie, odbędą się mistrzostwa Europy w klasach Laser Standard oraz Laser Radial kobiet i mężczyzn. To oznacza, że startujący w Splicie Polacy nie będą mieli zbyt dużo czasu na dobry odpoczynek. W Hiszpanii polska kadra będzie dużo liczniejsza niż na zakończonych mistrzostwach świata.

ZOBACZ WIDEO Paryż i Los Angeles. Oto gospodarze kolejnych igrzysk olimpijskich

Czy reprezentanci Polski zajmą lepsze miejsca na mistrzostwach Europy w klasie Laser?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×