KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Mistrzostwa Polski Optimistów w Rybniku

Rybnik czeka na najlepsze polskie zespoły w klasie Optimist. Po raz pierwszy na akwenie Zalewu Rybnickiego będzie można zobaczyć zmagania młodych żeglarzy w widowiskowej formule Regat Zespołowych (tzw. Team Racing).

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Arkadiusz Komorowski

Regaty zaczynają się w piątek 6 października. a kończą dwa dni później w niedzielę. Regaty zespołowe polegają na wyścigach dwóch drużyn na jednej trasie. W każdej drużynie występuje po czterech żeglarzy z dwóch klubów. Regaty rozgrywane są na bardzo krótkiej trasie w kształcie kwadratu, a wyścig trwa około 10 minut. W rundzie eliminacyjnej każdy zespół rozegra minimum 1 wyścig/mecz z każdą drużyną.

Na starcie stanie 10 najlepszych zespołów, wyselekcjonowanych na podstawie rankingu Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Organizator przydzielił również 2 miejsca na podstawie tzw. dzikiej karty i trafiły one do śląskich klubów TS Kuźnia z Rybnika i KW Garland z Gliwic. Faworytami rywalizacji są klubowe zespoły z Gdyni, Iławy, Chojnic oraz Poznania.

- W gronie tych zespołów należy upatrywać głównych pretendentów do tytułu mistrza Polski - ocenia Tomasz Figlerowicz, prezydent klasy Optimist w Polsce. - W składach tych ekip pływają czołowi zawodnicy klasy, kluby te startują tez dużo częściej w regatach zespołowych niż inne wiec przewyższają inne kluby doświadczeniem, ale też zgraniem i opanowaniem zagrywek taktycznych - dodaje.

Baza regat znajduje się przy Hotelu Stodoły, a wyścigi będzie można oglądać z brzegu przy zaporze lub z zapory. Regaty organizuje Polish Match Tour (znany z organizacji regat meczowych) przy współpracy rybnickiego klubu TS Kuźnia i Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Partnerami regat są Miasto Rybnik oraz D.A.D., JSails, Kaya Ropes, Kinder+Sport i Musto.

ZOBACZ WIDEO Rajd Nadwiślański: Filip Nivette z przytupem sięgnął po tytuł
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
MT Partners / inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×