KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tytus Butowski: Jestem zadowolony ze swoich dzisiejszych wyników

- Znajduję się w dobrej formie i jestem bardzo zadowolony ze swoich dzisiejszych wyników - powiedział Tytus Butowski, który zajmuje drugą pozycję w mistrzostwach Polski klasy Laser Radial z taką samą ilością punktów co lider regat.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Tytus Butowski na jachcie klasy Laser Radial Materiały prasowe / Jacek Kwiatkowski / Na zdjęciu: Tytus Butowski na jachcie klasy Laser Radial
W czwartek 30 sierpnia w Gdańsku-Górkach Zachodnich rozpoczęły się mistrzostwa Polski juniorów oraz klas nieolimpijskich. Najlepsze miejsca podczas pierwszego dnia rywalizacji w klasie Laser Radial mężczyzn zajął Tytus Butowski, który dwa razy był pierwszy i raz był trzeci. Jednak po odrzuceniu najgorszego wyniki zajmuje on drugą pozycję i ma tyle samo punktów, co lider Tadeusz Kubiak, który wygrał ostatni wyścig tego dnia i to zadecydowało o kolejności w klasyfikacji generalnej.

- Mam za sobą dwa bardzo dobre wyścigi, które wygrałem, a później także przypłynąłem w pierwszej trójce, co jest efektem mojej konsekwentnej żeglugi. W pierwszym do końca trwała walka z rywalami, a drugi udało mi się wygrać dzięki osiągnięciu dobrej prędkości. Znajduję się w dobrej formie i jestem bardzo zadowolony ze swoich dzisiejszych wyników - powiedział Tytus Butowski.

Młody żeglarz poradził sobie znacznie lepiej niż bardziej doświadczeni multimedalista mistrzostw świata niż Europy Marcin Rudawski, który zajmuje piątą pozycję oraz broniący tytułu mistrza Polski Aleksander Arian, który jest szósty. Rudawski jest starszy od Butowskiego o dwadzieścia, a Arian o dziewięć lat.

- Marcin Rudawski i Aleksander Arian startują głównie w mistrzostwach Polski oraz Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego i przez cały rok nie znajdują się w takim cyklu treningowym jak większość stawki. Pomimo tego, że nie trenują tak dużo jak ja to mają zdecydowanie większe doświadczenie i na pewno nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa - przyznał młody Polak.

ZOBACZ WIDEO Klub Fabiańskiego długo męczył się w PLA. Czerwona kartka w 18. minucie [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]


Niespełna osiemnastoletni zawodnik od przyszłego sezonu ma zamiar ścigać się już w klasie Laser Standard, ale chce jeszcze zaprezentować się jak najlepiej na mistrzostwach Europy juniorów w klasie Laser Radial, które odbędą się na przełomie czerwca i lipca przyszłego roku w Grecji.

- Prawdopodobnie w przyszłym sezonie przesiądę się już na klasę Laser Standard i chciałbym wystartować w mistrzostwach Europy U21. Jednak w planach mam jeszcze start w mistrzostwach Europy klasy Laser Radial w Grecji i byłbym bardzo zadowolony, gdyby udało mi się tam osiągnąć dobry wynik - oznajmił Butowski.

Kolejne wyścigi mistrzostw Polski zaplanowane są na piątek na godzinę 11:00. Zawody potrwają do soboty. Organizatorem regat jest Polski Związek Żeglarski przy współpracy z NCŻ AWFiS Gdańsk i AZS COSA Gdańsk.

Czy Tutus Butowski zostanie mistrzem Polski w klasie Laser Radial?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×