FIS Cup w Einsiedeln: Schneider wykorzystał nieobecność Rosjan

Balthasar Schneider zwyciężył w ostatnim w tym roku konkursie FIS Cup na igelicie w szwajcarskiej miejscowości Einsiedeln (HS 117). Austriak w pełni wykorzystał nieobecność Rosjan, którzy zdominowali piątkowe zawody w Kraju Helwetów, lądując na 113,5m i 108m.

Maciej Mikołajczyk

Tuż za nim uplasowali się Niemcy. Na drugim miejscu rywalizację zakończył lider klasyfikacji generalnej trzecioligowych rozgrywek - Nico Hermann (112,5m i 108m), a trzeci był jego rodak David Winkler (109,5m i 107m).

W czołówce znaleźli się również reprezentanci Japonii. Czwarta lokata przypadła w udziale Kento Sakuyamie (107,5m i 107,5m), piąta - Yuusuke Naricie (107m oraz 108m), a najlepszą szóstkę zamknął znany z występów w Pucharze Świata - Maximilian Mechler (107m i 104,5m).

Dopiero na 22. miejscu sklasyfikowany został mające polskie korzenie Arthur Pauli (103,5m i 101,5m), a cztery punkty za 27. pozycję wywalczył brat fińskiej gwiazdy - Pasi Ahonen (98,5m oraz 101,5m).

Następne zawody z cyklu FIS Cup zaplanowane zostały dopiero na dwunastego grudnia w norweskim Notodden (HS 100).

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)