FIS wydał komunikat. Oto decyzja ws. sportowców z Rosji i Białorusi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Daniel Kopatsch / Na zdjęciu: Jewgienij Klimow
Getty Images / Daniel Kopatsch / Na zdjęciu: Jewgienij Klimow
zdjęcie autora artykułu

Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowbordowa (FIS) podjęła ważną decyzję odnośnie sezonu 2023/2024. Dotyczy ona sportowców z Rosji i Białorusi. I nie jest ona dla nich korzystna.

Rada FIS w środę 25 października odbyła swoje jesienne spotkanie - odbyło się ono online. Jednym z punktów obrad było właśnie uczestnictwo Rosjan i Białorusinów w nowym sezonie.

"Obecna polityka FIS, która nie pozwala na udział rosyjskich i białoruskich sportowców oraz działaczy w imprezach FIS, pozostanie w mocy do odwołania" - napisano w komunikacie, który pojawił się na oficjalnej stronie FIS.

To cios dla Rosjan, którzy jeszcze we wtorek głosili wielkie zwycięstwo po decyzji Międzynarodowej Federacji Kulturystyki i Fitnessu (IFBB), która zezwoliła reprezentantom tego kraju posługiwać się flagą i hymnem narodowym podczas MŚ (więcej -->> TUTAJ).

W kraju Władimira Putina natychmiast lawina komentarzy, że pozostałe światowe federacje powinny wziąć przykład z IFBB. Jak widać euforia szybko zgasła, bo FIS swojej decyzji nie zmienił.

Rada FIS przyjęła i zatwierdziła również w środę kalendarze Pucharu Świata na sezon 2023/2024.

Zobacz także: Problemy wokół igrzysk olimpijskich. Do przetargu nie zgłosiła się żadna firma Tragedia w górach. Spadła w przepaść wraz z przewodnikiem

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piłkarskie umiejętności Sabalenki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy FIS podjął dobrą decyzję?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)