Pozwolili im na wszystko. Rosjanie chcą to teraz wykorzystać

Stało się i Rosjanie natychmiast przekuli to w sukces. Międzynarodowa Federacja Kulturystyki i Fitnessu (IFBB) zezwoliła reprezentantom tego kraju posługiwać się flagą i hymnem narodowym. Ludzie Władimira Putina natychmiast uderzyli w inne federacje.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Będą rosyjskie symbole na MŚ IFBB Getty Images / Frank Jansky / Będą rosyjskie symbole na MŚ IFBB
Mistrzostwa świata z rosyjską flagą i hymnem. Taką decyzję podjęły władze IFBB przed zbliżającymi się mistrzostwami świata. To wielki przełom w światowym sporcie.

Niedawno informowano, że być może UEFA zdecyduje się przywrócić do międzynarodowej rywalizacji piłkarską reprezentację Rosji do lat 17, ale po protestach szybko wycofała się z tego pomysłu.

"Rosyjska drużyna kulturystów będzie reprezentować swoją ojczyznę, biorąc udział w zawodach z flagą i hymnem Rosji. Do boju Rosjo!" - poinformowała radośnie Rosyjska Federacja Kulturystyki.

Po ogłoszeniu tej decyzji w Rosji zapanowała euforia. Decyzja IFBB natychmiast została wykorzystana w mediach do przypuszczenia ataku na inne federacje.

"Około dwustu naszych zawodników pojedzie na mistrzostwa świata i to nie jako statyści, pretendenci do zwycięstwa. I co ważne, będą mieli flagę i hymn!" - czytamy w serwisie news.sportbox.ru.

"W Kirgistanie najwyraźniej nie ma sprzeciwu wobec rosyjskiej flagi" - dodano.

Rykoszetem dostał MKOl i jej szef Thomas Bach. "Być może inne międzynarodowe organizacje sportowe mogłyby wyciągnąć wnioski z tego przykładu i przestać patrzeć wstecz na upolitycznione zalecenia Thomasa Bacha" - napisano.

Zobacz także:
Wrze. Rosjanin wyśmiał Polaka
Ukraińcy prześwietlili sportowców z Rosji. Szokujące odkrycie

ZOBACZ WIDEO: Kolejny duży transfer KSW! Łukasz Charzewski dołącza do federacji. Co na to FEN?
Czy Rosjanie powinni zostać przywróceni do międzynarodowej rywalizacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×