Fatalny upadek mistrzyni olimpijskiej. Lekarze już wydali diagnozę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Stefania D'Alessandro / Na zdjęciu: Sofia Goggia
Getty Images / Stefania D'Alessandro / Na zdjęciu: Sofia Goggia
zdjęcie autora artykułu

Mistrzyni olimpijska Sofia Goggia nieszczęśliwie upadła na treningu. Diagnoza była brutalna. Włoszka doznała poważnego złamania i czeka ją długa przerwa.

[tag=60975]

Sofia Goggia[/tag] to jedna z najlepszych zawodniczek w konkurencjach szybkościowych w narciarstwie alpejskim. Włoszka to mistrzyni olimpijska w zjeździe z 2018 roku, a cztery lata później zdobyła w tej konkurencji srebro. 31-latka ma na swoim koncie 24 zwycięstwa w Pucharze Świata.

Goggia w tym sezonie także nie spuszczała z tonu. Narciarka z Półwyspu Apenińskiego prowadziła m.in. w klasyfikacji Pucharu Świata w zjeździe. Mogła mieć nadzieję także na Małą Kryształową Kulę. Niestety, z Włoch nadeszły fatalne informacje.

Zawodniczka upadła podczas treningu w Pontedilegno. Została bardzo szybko przewieziona do kliniki w Mediolanie. Diagnoza była brutalna. Włoszka doznała złamania kości piszczelowej oraz strzałkowej. Goggia na narciarskich trasach już się w tym sezonie nie pojawi.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można im pozazdrościć. Bajeczny urlop dziennikarki i piłkarza

To już kolejna kontuzja Włoszki. Wcześniej bardzo często miewała problemy z kolanami, ale nie ustrzegła się także innych urazów. Miała m.in. załamaną kość promieniową.

Warto dodać, że ten sezon zbierają wyjątkowo brutalne żniwo w narciarstwie alpejskim. Do końca sezonu została wykluczona mistrzyni olimpijska Petra Vlhova, a urazu nabawiła się także Mikaela Shiffrin, która jednak ma szanse wrócić jeszcze tej zimy. Poza nimi pauzują jeszcze takie zawodniczki jak Valerie Grenier, Elena Curtoni czy Corinne Suter.

Czytaj więcej: Tłumaczy się, co robił 9 razy w siedzibie Orlenu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty