Janne Ahonen i spółka drużynowymi mistrzami Finlandii

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

W piątek na normalnym obiekcie HS 95 w niezwykle znanej z organizacji wielu prestiżowych imprez miejscowości Lahti został rozegrany drużynowy konkurs skoków narciarskich w ramach letnich mistrzostw Finlandii.

W tym artykule dowiesz się o:

Na najwyższym stopniu podium stanęła ekipa Lahden Hiihtoseura, która przed własną publicznością o 16,5 punktu pokonała rywali z Kuopio.

Zespół miejscowych w składzie Ville Larinto (83,5m/88m), Mika Kulmala (85,5m/80,5m), Kalle Keituri (90m/91,5m) oraz Janne Ahonen (90m/92m) zdobył w sumie 875,5 pkt.

Drugie miejsce zajęli Juha-Matti Ruuskanen (87,5m/88m), Sami Heiskanen (86m/84m) i oczywiście bracia Matti (89m/92m) i Jussi Hautamaeki (po 84,5m). Zawodnicy z klubu spod "Puijo" wywalczyli razem 859 "oczek".

Skład podium uzupełnił zespół z Rovaniemi (853,5), czyli Sami Niemi (83m/85m), Olli Muotka (90m/89,5m), znany kombinator norweski Janne Ryynaenen (85m/87m), a także Harri Olli, który tym razem nie spisał się najlepiej, lądując na 86m i 87m.

Warto odnotować, że na kolejnej pozycji, ale już z ogromną stratą do najlepszych została sklasyfikowana "czwórka" z Kuusamo (707,5), a mianowicie Mika Ylipulli, Antti Maeaettae, Sami Saapunki i były dwuboista Lauri Asikainen.

W zmaganiach wystartowało jedenaście ekip. W sobotę odbędą się zawody indywidualne. Wśród głównych faworytów do wygranej należy przede wszystkim upatrywać Ahonena, Keituriego i Mattiego Hautamaekiego.