KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kolejne zwycięstwo Tory Berger, słaby występ Polek

Tora Berger potwierdza wysoką formę. Norweżka, która w minionym tygodniu odniosła dwa zwycięstwa w Ruhpolding tym razem okazała się najlepsza w biegu sprinterskim na dystansie 7,5 km rozegranym we włoskiej Anterselvie. Jest to czwarte zwycięstwo Tory Berger w tym sezonie.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Na starcie piątkowego biegu sprinterskiego pań stanęło pięć reprezentantek Polski. Najlepsza z nich była Weronika Nowakowska-Ziemniak, która wspaniale rozpoczęła bieg i w klasyfikacji po pierwszej wizycie na strzelnicy sklasyfikowana była na 7 miejscu. W dalszej części biegu Polka spisywała się gorzej i na metę wbiegła z trzydziestym drugim czasem. 45. miejsce zajęła Agnieszka Cyl. Lokaty poza czołową sześćdziesiątką zajęły pozostałe reprezentantki naszego kraju. Magdalena Gwizdoń była 71, Karolina Pitoń zajęła 79. miejsce, a 80. miejsce zajęła Paulina Bobak.

Wysoką formę potwierdziła Tora Berger. Norweżka dzięki szybkiemu biegowi i bezbłędnemu strzelaniu odniosła czwarte pucharowe zwycięstwo w tym sezonie. Berger na mecie okazała się lepsza aż o 29 sekund od drugiej na mecie Anastazji Kuzminy. Bezbłędne strzelanie pozwoliło zająć wysokie pozycje zawodniczkom, które niezbyt często zajmują najwyższe lokaty. Na 5. miejscu została sklasyfikowana Selina Gasparin ze Szwajcarii, a dziewiąta była Eveli Saue z Estonii.

Słabo spisały się faworytki biegu sprinterskiego. Liderka Pucharu Świata, Kaisa Mäkäräinen nie strąciła trzech czarnych krążków i musiała przebiec dodatkowe 450 metrów. Finka została sklasyfikowana dopiero na miejscu. Mimo dwóch błędów wysoką pozycję zajęła Andrea Henkel. Niemka była najszybszą biathlonistką piątkowych zawodów i wywalczyła czwarte miejsce.

Wyniki biegu sprinterskiego pań na 7,5 km:

M Zawodnik Kraj Czas Kary
1 Tora Berger Norwegia 20:08,1 0
2 Anastazja Kuzmina Słowacja +29,1 1
3 Olga Zajcewa Rosja +36,4 1
4 Andrea Henkel Niemcy +41,0 2
5 Selina Gasparin Szwajcaria +45,6 0
6 Taja Gregorin Słowenia +51,9 1
7 Natalia Gusiewa Rosja +53,6 0
8 Anna Bogaliy-Titovets Rosja +58,3 1
9 Eveli Saue Estonia +58,4 0
10 Jekaterina Jurłowa Rosja +1:09,2 1
32 Weronika Nowakowska-Ziemniak Polska +1:47,7 1
45 Agnieszka Cyl Polska +2:10,7 3
71 Magdalena Gwizdoń Polska +2:55,9 2
79 Karolina Pitoń Polska +3:17,9 2
80 Paulina Bobak Polska +3:22,9 3

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • Kibic zimowy Zgłoś komentarz
  Szkoda jednego pudła mojej ukochanej.Szóste i aż szóste miejsce.A mogło być drugie.Albo nawet i pierwsze,bo Teja jest nie tylko piękna ale i bardzo szybka.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×