KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Prezydent FIS z obawami o program zimowych igrzysk. "Może wypaść zjazd, konkurencja skoków"

Gianfranco Kasper, prezydent Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, nie kryje obaw o program zimowych igrzysk olimpijskich w kolejnych latach. Działacz ma nadzieję, że nie wypadną z niego takie konkurencje jak zjazd czy jeden z konkursów skoków.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
skocznia w Zakopanem WP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Na zdjęciu: skocznia w Zakopanem

W Europie dla wielu kibiców rywalizacja w narciarstwie jest sztandarowym elementem programu zimowych igrzysk. Międzynarodowy Komitet Olimpijski dąży jednak do dalszego wzrostu popularności walki o olimpijskie medale na śniegu i jednym z elementów tych działań jest wprowadzanie nowych konkurencji, z założenia jeszcze bardziej dynamicznych i sprzyjających wymaganiom mediów.

Gianfranco Kasper, prezydent Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), w trakcie trwającego w Szklarskiej Porębie Forum Nordicum wyraził więc obawy, że w kolejnej dekadzie, już po 2022 roku, nowości wyprą z obecnego programu konkurencje, które były w nim od zawsze. Działacz obawia się o przyszłe losy narciarskiego zjazdu, najdłuższych biegów narciarskich na 50 i 30 kilometrów, oraz jednego z konkursów skoków.

- Te dyscypliny były w programie zawsze, od początku zimowych igrzysk. Chcę ufać i wierzyć, że MKOl zachowa je w nim nadal - powiedział Kasper nie precyzując jednocześnie, czy ma konkretne sygnały ze strony MKOl odnośnie faktycznych planów dotyczących ewentualnego usunięcia tych konkurencji z olimpijskiego programu.

#dziejesiewsporcie: szaman rzucił klątwę na gwiazdę Arsenalu


Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
ski-nordique.net
Komentarze (2)
 • Kisik94 Zgłoś komentarz
  Zgadzam się z przedmówcą, nie powinno się wykluczać konkurencji które są w tradycji od wielu lat. Są popularne przez kibiców, dość proste w oglądaniu (w skokach jedynie te
  Czytaj całość
  przeliczniki trochę mieszają, ale jest wszystko pokazane). Jeśli mają wstawiać te konkurencje rodem z Ameryki, to tylko i wyłącznie dodatkowo, a nie w zamian.
  • Ziemas Zgłoś komentarz
   Może jestem konserwatystą. Ale takie tradycyjne dyscypliny na igrzyskach powinny być nie do ruszenia. Po co wprowadzać jakieś dziwolągi jak jakieś snowbordy w rynie oceniane przez
   Czytaj całość
   sędziów gdzie nie wiadomo o co chodzi. Dyscypliny wymierne ponad wszystko.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×