Kolejne reprezentacje odsłaniają karty przed Klingenthal

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Francuzi nie będą mogli wystawić swojej drużyny w sobotnim konkursie drużynowym na Vogtlandarenie. Sobotni konkurs drużynowy rozpocznie nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Szkoleniowiec Trójkolorowych zabierze do Klingenthal tylko dwóch skoczków. Walkę o Kryształową Kulę rozpoczną Vincent Descombes Sevoie i Ronan Lamy Chappuis. Co ciekawe ta dwójka będzie reprezentowała Francję aż do zawodów w Engelbergu.

Liczniejszy skład do Niemiec wysyłają Rosjanie. Nasi wschodni sąsiedzi będą mogli wystąpić w konkursie drużynowym, ponieważ w Klingenthal ich kraj będzie reprezentowało czterech skoczków: Denis Korniłow, Władysław BojarincewIlmir Hazetdinov oraz Jewgienij Klimow. Ostatni z wymienionych jeszcze do niedawna startował w kombinacji norweskiej. Rosjanin świetnie radził sobie na skoczni, ale bardzo dużo tracił do najlepszych na trasie biegowej. Tym samym postanowiono przekwalifikować zawodnika przede wszystkim na skoczka narciarskiego.

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego zaplanowano w piątek na godzinę 18:00. Poprzedzą je dwie serie treningowe. Z kolei rywalizacja drużynowa odbędzie się w sobotę, a start pierwszej serii przewidziano na godzinę 16:15. Skład na zawody w Klingenthal ogłosił także Łukasz Kruczek.

PŚ w Calgary: Polki poniżej oczekiwań w biegu drużynowym

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: