Żużel. Pogoda zbiera pierwsze żniwa. Dwa mecze przełożone

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / hwww.pexels.com/ / Opady deszczu
Materiały prasowe / hwww.pexels.com/ / Opady deszczu
zdjęcie autora artykułu

Nie takich informacji oczekiwali kibice w Polsce. Nad naszym krajem utrzymuje się niekorzystny front atmosferyczny, który powoduje opady deszczu, a także śniegu. W związku z tym przełożone zostały dwa sobotnie mecze Metalkas 2. Ekstraligi.

Mowa o starciach H.Skrzydlewska Orzeł Łódź - #OrzechowaOsada PSŻ Poznań oraz Innpro ROW Rybnik - Texom Stal Rzeszów. Mecze miały odbyć się odpowiednio w sobotę o 16:30 i 19:00. W piątkowe południe Speedway Ekstraliga poinformowała o ich przełożeniu.

Powodem takich działań są panujące warunki atmosferyczne oraz niekorzystne prognozy pogody. W Łodzi deszcz ma zacząć padać już w piątek w okolicach godziny 12:00 i według synoptyków nie zanosi się na to, aby przestał do nocy z soboty na niedzielę.

Podobnie będzie w Rybniku. Na śląsku zacznie padać już w piątek ok. 14:00 i przestanie dopiero w nocy z soboty na niedzielę. Natomiast poprzedniej nocy opady będą jeszcze intensywniejsze, co sprawi, że przygotowanie bezpiecznego toru do jazdy może być niemożliwe.

Na obecną chwilę nie znamy jeszcze nowego terminu obu spotkań. Tym samym w najbliższą sobotę czeka nas tylko jeden mecz. W Krajowej Lidze Żużlowej zmierzą się Unia Tarnów i Polonia Piła. Jednakże prognozy pogody dla miasta w województwie małopolskim także nie są optymistyczne.

ZOBACZ WIDEO: Wzmocnili drużynę, ale ich budżet się nie zmienił. Taką mieli na to metodę

Źródło artykułu: WP SportoweFakty