Zapraszamy do zabawy i wzięcia udziału w quizie, w którym można sprawdzić swoją wiedzę na temat czarnego sportu! Test żużlowy na WP SportoweFakty pojawia się przynajmniej raz w tygodniu.

Unia Tarnów spada z PGE Ekstraligi. Ile punktów bonusowych zdobył w tym roku ten zespół?
Zero
Jeden
Dwa
3/15
KSM Krosno kończy działalność i robi miejsce dla nowego klubu. Przez ile sezonów zespół pod wodzą prezesa Janusa Steligi brał udział w rozgrywkach ligowych?
Dziesięć
Jedenaście
Dwanaście
4/15
W czwartek 30 sierpnia w Rybniku odbył się egzamin na licencję. Ilu zawodników zdobyło żużlowe prawo jazdy w kategorii 500cc?
Trzech
Pięciu
Siedmiu
5/15
Który były czeski żużlowiec znajduje się na zdjęciu?
Jiri Stancl
Tomas Topinka
Adrian Rymel
6/15
Nicki Pedersen wrócił w tym roku do żużla w wielkim stylu. Ile razy Duńczyk kończył biegi w PGE Ekstralidze bez zdobyczy punktowej?
Raz
Cztery razy
Siedem razy
7/15
Wanda Kraków spadła z Nice 1. Ligi Żużlowej. Przez ile ostatnich sezonów zespół ten jeździł na zapleczu PGE Ekstraligi?
Dwa
Trzy
Cztery
8/15
Cykl Grand Prix wraca do Wrocławia. W którym roku zawody GP po raz ostatni odbyły się w tym mieście?
2007
2008
2009
9/15
Kto w ostatnich dniach wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Rosji?
11/15
Kto pojedzie z "dziką kartą" podczas 4. finału SEC w Chorzowie?
Janusz Kołodziej
Bartosz Zmarzlik
Kacper Woryna
12/15
Który z zawodników był wściekły na lekarza zawodów po meczu Wandy z Wybrzeżem (45:43), ponieważ ten po upadku nie dopuścił go do jazdy, chociaż jemu nic nie było?
Oskar Fajfer
Dominik Kossakowski
Michał Szczepaniak
13/15
Martin Vaculik wygrał Grand Prix Polski w Gorzowie. Ile zdobył punktów w tych zawodach?
16
18
20
14/15
Zdzisław Tymczyszyn nie jest już prezesem Falubazu. Ile medali Drużynowych Mistrzostw Polski pod jego sterami zdobył klub?