Zapraszamy do zabawy i wzięcia udziału w quizie, w którym można sprawdzić swoją wiedzę na temat czarnego sportu! Quiz żużlowy na WP SportoweFakty pojawia się przynajmniej raz w tygodniu.

Kto wygrał rundę zasadniczą w eWinner 1. Lidze?
Arged Malesa Ostrów
Cellfast Wilki Krosno
ROW Rybnik
2/15
Na osiem rund tegorocznego cyklu Grand Prix w siedmiu wygrywali Bartosz Zmarzlik i Artiom Łaguta. Kto jako trzeci wpisał się na listę zwycięzców?
Maciej Janowski
Fredrik Lindgren
Emil Sajfutdinow
3/15
W którym roku urodził się Bartłomiej Kowalski, zawodnik Eltrox Włókniarza Częstochowa?
2000
2001
2002
4/15
Gdzie zlokalizowane jest Sankt Johann, gdzie niegdyś odbywały się zawody rangi międzynarodowej?
6/15
W Grand Prix Togliatti wystąpił Aleksandr Łoktajew. Którym krajem w historii cyklu z minimum jednym zawodnikiem została Ukraina?
19-tym
20-tym
21-tym
7/15
Z jakiego klubu do Cellfast Wilków Krosno został wypożyczony Seweryn Orgacki?
Eltrox Włókniarza Częstochowa
Marwis.pl Falubazu Zielona Góra
ZOOleszcz DPV Logistic GKM-u Grudziądz
8/15
Kto zajął pierwsze miejsce pod względem średniej biegowej w rundzie zasadniczej 2. Ligi Żużlowej?
11/15
Z jakim numerem na plecach startuje w cyklu Grand Prix Anders Thomsen?
#85
#95
#105
12/15
"Urodziłem się w XXI wieku. Startowałem w Polsce w dwóch klubach. Mam za sobą epizod w Grand Prix i złoty medal w MMPPK. Jak się nazywam?"
Wiktor Lampart
Kacper Pludra
Mateusz Świdnicki
13/15
W którym roku poprzednio klub z Zielonej Góry startował na zapleczu Ekstraligi?
2005
2006
2007
14/15
Wskaż nieprawdziwe zdanie:
oprócz jazdy w lidze szwedzkiej Antonio Lindbaeck startuje w tym sezonie także w duńskiej
mistrzem Polski w parach do lat 21 są od tego roku żużlowcy z Lublina
zwycięzcą rundy zasadniczej w tegorocznej 2. Lidze Żużlowej został opolski Kolejarz