Duński zawrót głowy i nieocenione wsparcie braci - podsumowanie 8. dnia transferowego

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Duńczycy oficjalnie wzmocnili Stal Gorzów i GKM Grudziądz, Falubaz Zielona Góra pozyskał juniora, Unia Tarnów odzyskała lidera, a TŻ Ostrovia, dzięki braciom Garcarkom, odpaliła dwie bomby. W czwartek działo się na transferowej giełdzie.

1
/ 8

Duńska krew w Stali

Cash Broker Stal Gorzów zamknęła podstawowy skład na sezon 2019, kontraktując dwóch Duńczyków: Andersa Thomsena i Petera Kildemanda. Pierwszy z nich podpisał umowę na dwa lata, drugi zaś na rok. Gorzowianie zdecydowali się na duński duet, kiedy okazało się, że ich szeregi opuści Martin Vaculik. Poza Thomsenem i Kildemandem w formacji seniorskiej znajdą się Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Kasprzak i Szymon Woźniak, młodzieżową parę stworzą z kolei Rafał Karczmarz i Mateusz Bartkowiak. Niewykluczone, że dojdzie jeszcze do kolejnych ruchów na północy województwa lubuskiego.

2
/ 8

Duńczyka ma też GKM

MRGARDEN GKM już trzy lata temu chciał Kennetha Bjerre, jednak dopiero teraz skusił Duńczyka do jazdy w Grudziądzu. W czwartek były uczestnik cyklu Grand Prix pojawił się w siedzibie klubu, by dopełnić formalności. Złożył podpis pod kontraktem z grudziądzką drużyną i będzie jej reprezentantem w najbliższym sezonie. Z Bjerre na pokładzie GKM ma walczyć o awans do fazy play-off PGE Ekstraligi.

- Negocjacje trwały bardzo krótko. Wszystko zostało załatwione tak naprawdę jednym telefonem - zdradza Zdzisław Cichoracki, członek rady nadzorczej grudziądzkiego klubu.

ZOBACZ WIDEO Kołodziej o Unii Tarnów: "Musiałem odejść. Gdybym został, to musiałbym zakończyć karierę"

3
/ 8

Falubaz wzmocnił formację juniorską

Kolejny transfer, który był "przyklepany" już kilka tygodni temu, a w czwartek nastąpiło oficjalne jego potwierdzenie. Norbert Krakowiak podpisał dwuletni kontrakt z Falubazem Zielona Góra, uzupełniając młodzieżową formację zespołu Adama Skórnickiego. Krakowiak o miejsce w meczowym składzie będzie rywalizował z Mateuszem Tonderem i Damianem Pawliczakiem.

- Nasze rozmowy przebiegały dosyć szybko. Z trenerem Adamem Skórnickim rozmawiałem już wcześniej i czułem to zainteresowanie. Po sezonie spotkaliśmy się kolejny raz, już na konkretnych rozmowach. Ja poczułem wtedy, że klub mnie potrzebuje i to było dla mnie ważne. Długo zastanawiałem się nad tym, co będzie dla mnie lepsze: jazda w pierwszej lidze czy w PGE Ekstralidze. Wspólnie z tatą doszliśmy jednak do wniosku, że spróbuję podjąć to wyzwanie. Wychodzę z założenia, że trzeba jeździć z najlepszymi, by być najlepszym - mówi Krakowiak.

4
/ 8

Nieocenione wsparcie braci

MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. w czwartkowy poranek odpaliła dwie transferowe bomby, chwaląc się pozyskaniem Grzegorza Walaska i Tomasza Gapińskiego. Zawodników nieprzypadkowo zaprezentowano w siedzibie firmy Mercedes Benz Jana i Andrzeja Garcarków. Gdyby nie ich wsparcie finansowe, głośne transfery nie byłyby możliwe.

- Nie była to łatwa decyzja. Uznaliśmy jednak, że zaangażujemy się w sponsoring i transfery tych dwóch zawodników, by był to bodziec również dla innych sponsorów oraz kibiców. Cieszymy się, że dwóch tak uznanych żużlowców będzie jeździło w Ostrowie - komentuje Jan Garcarek

5
/ 8

Powrót lidera

Po roku przerwy, Peter Ljung ponownie będzie żużlowcem Grupy Azoty Unii Tarnów. Doświadczony Szwed ma za sobą świetny sezon w barwach Lokomotivu Daugavpils, którego był czołową postacią. Sprowadzenie Ljunga należy uznać za duży sukces Łukasza Sadego. W pewnym momencie 36-latek nie mógł się odgonić od telefonów, praktycznie ze wszystkich lig. Wybrał Unię, której w przyszłym sezonie ma być liderem.

- Sezon 2018 był rzeczywiście bardzo dobry w moim wykonaniu. Muszę przyznać, że pojawiły się oferty z PGE Ekstraligi. Jednak gdy pojawiła się szansa na powrót do Tarnowa, decyzja stała się dużo łatwiejsza - podkreśla Ljung w rozmowie z unia.tarnow.pl.

6
/ 8

Cyferki po stronie Kolejarza

- Wybór klubu to biznes - mówił szczerze Bjarne Pedersen i wygląda na to, że najbardziej korzystną ofertę złożyli mu działacze Kolejarza Opole. Doświadczony Duńczyk wybrał propozycję właśnie tego klubu i w przyszłym sezonie pojedzie w barwach Kolejarza.

40-latek nie skusił się na kontynuację współpracy z MDM Komputery TŻ Ostrovia, z którą w minionych rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej wywalczył awans do Nice 1.LŻ, w całych rozgrywkach uzyskując średnią biegową na poziomie 2,169. Pedersen będzie solidnym wzmocnieniem opolskiego zespołu.

7
/ 8

Czech śladem Nowaka

W poniedziałek Car Gwarant Start Gniezno na PSŻ Poznań zamienił Marcin Nowak, w czwartek taki sam kierunek obrał Eduard Krcmar. Czech został nowym żużlowcem klubu ze stolicy Wielkopolski, którego będzie wartościowym wzmocnieniem. W sezonie 2017, gdy Krcmar startował w najniższej klasie rozgrywkowej, zdobywał średnio 2,200 punktu na wyścig.

8
/ 8

Drugie podejście do Wandy

Z PSŻ Poznań do Speedway Wandy Kraków powędrował za to Matej Kus. Dla czeskiego żużlowca to drugie podejście do krakowskiego klubu. W jego barwach startował już w sezonach 2012-2013.

- Z tym zawodnikiem współpracowaliśmy już wcześniej, więc wiemy na co go stać. Gdyby nie kontuzje, jego kariera potoczyłaby się zupełnie inaczej. Trener Burza zabiegał o tego zawodnika, a sam Matej chce z przytupem wrócić na ligowe tory w Polsce - zaznacza Paweł Sadzikowski, prezes Wandy.

Kus to drugi senior w kadrze krakowskiego zespołu na sezon 2019. Wcześniej kontrakt podpisał reprezentant Finlandii, Tero Aarnio.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)