W tym artykule dowiesz się o:
Francuz regularnie zaczął jeździć w lidze polskiej w 2017 roku (najpierw w KSM-ie Krosno, następnie w PSŻ Poznań). Każdy kolejny sezon w jego wykonaniu jest coraz lepszy, a ostatni był już bardzo dobry. Ze średnią bieg. 2,439 był najskuteczniejszym żużlowcem 2. ligi. Bellego miewał też udane występy w ligach szwedzkiej, brytyjskiej oraz uzyskał awans do cyklu TAURON SEC. To żużlowiec, który jest w stanie poradzić sobie w 1. lidze. Dużo mówi się, że trafi do Polonii Bydgoszcz, ale nawet jeśli nie, to sięgnąć po niego powinien inny z klubów.
Duńczyk kontrakty w Polsce podpisuje od dobrych kilku lat, ale nigdy nie dostawał prawdziwej szansy. We Włókniarzu grzał ławę, w Krośnie woleli stawiać na Bellego i Czałowa. Dopiero w tym roku w Pile zaczął się regularnie ścigać i w pełni odpłacił się za zaufanie, jakim klub go obdarzył. Średnia bieg. 2,226 mówi sama za siebie. Lyager ma dopiero 22 lata, a z każdym rokiem widoczny jest u niego progres. To może być dobra inwestycja.
ZOBACZ WIDEO Mistrz świata zdradził, ile wydaje na sprzęt. Suma przyprawia o zawrót głowy
Rok temu jeździł już w 1. lidze i prezentował się całkiem przyzwoicie. W tym roku zszedł poziom niżej i już drugi raz w karierze był jednym z najlepszych zawodników na najniższym poziomie rozgrywkowym. Śr. bieg. 2,219 w barwach PSŻ-u i tytuł króla bonusów. Marcin Nowak zdobył ich w tym roku aż 25! Takiego wyniku nie osiągnął w tym roku w Polsce żaden inny zawodnik, a choćby w PGE Ekstralidze niektórzy tych meczów mieli więcej. Sporo mówi się o przenosinach Nowaka do Orła Łódź, ale w jego przypadku, tak jak u Bellego, nawet jeśli z tego transferu nic nie wyjdzie, to zakontraktować powinien go inny klub.
Już na wstępie należy zaznaczyć, że Australijczyk ma przedłużyć kontrakt z Unią Leszno, a ewentualne dopuszczenie młodzieżowców-obcokrajowców do jazdy pod numerami 6/7 - 14/15 sprawi, że Lidsey zacznie jeździć w PGE Ekstralidze. Jeśli jednak tak by się nie stało, być może Unia zgodziłaby się wypożyczyć go do 1. ligi. Nie można powiedzieć, że Australijczyk przerasta 2. ligę, bo i słabsze występy mu się trafiały, ale w 1. lidze mógłby być ciekawą opcją. Na pewno zasłużył na wyróżnienie i dlatego znalazł się w tym zestawieniu.
Przed Amerykaninem ostatni sezon w gronie młodzieżowców. Jeśli wprowadzona zostanie możliwość startu zagranicznych zawodników na pozycjach juniorskich w PGE Ekstralidze, Becker może być łakomym kąskiem. 20-latka rok temu do europejskiego żużla wprowadził Greg Hancock. Jego zaangażowanie nie poszło na marne, bo młodzian nie przepadł. Czyni systematyczne postępy i widoczny jest stały progres. Skutecznie jeździł w Stainer Unii Kolejarzu, bardzo udane występy miał też w Danii i Wielkiej Brytanii.
Ostatni zawodnik w naszym zestawieniu, ale z całą pewnością nie najsłabszy. Wręcz przeciwnie. Duńczyk w 2018 roku bardziej niż wynikami zasłynął z udziału w znanym reality show "Love Island". Teraz było znacznie lepiej. W trakcie sezonu zastąpił w Swindon Robins Dawida Lamparta i był jednym z głównych architektów mistrzostwa w Premiership. Jensen jeździł na wysokim poziomie w lidze duńskiej, a dobre występy miewał też w Elitserien. W Polsce natomiast... było o nim cicho. Pojechał dopiero pod koniec sezonu w jednym meczu Polonii Piła i był ojcem zwycięstwa nad Kolejarzem Opole. Wziął jeszcze udział w Memoriale Henryka Żyto w Gdańsku i tam również pokazał się ze świetnej strony (16 punktów).