W tym artykule dowiesz się o:
Drużyna dekady
Do sezonu 2009 Kolejarz przystępował po bolesnym spadku z I ligi. Przypomnijmy, że rok wcześniej "Niedźwiadki" wygrały zaledwie 1 z 20 meczów. W ostatnim dziesięcioleciu zawodnicy rawickiego klubu dwukrotnie rywalizowali na zapleczu PGE Ekstraligi - w 2013 i 2016 roku. Obecnie rawicki klub ściśle współpracuje z ekstraligową Fogo Unią Leszno.
Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat barw Kolejarza broniła grupa utytułowanych zawodników. Najlepszym z nich jest Jason Doyle, który w 2017 roku został indywidualnym mistrzem świata.
Przypomnijmy, że drużyna dekady budowana jest zgodnie z regulaminem polskiej ligi - w składzie musi się znaleźć przynajmniej dwóch krajowych juniorów oraz maksymalnie trzech obcokrajowców.
Zawodnik, który jak mało kto kojarzy się właśnie z Kolejarzem Rawicz. W zespole zadebiutował już jako niespełna 20-letni zawodnik. Dopiero po ośmiu sezonach zdecydował się na zmianę barw klubowych, kiedy przeszedł do lokalnego rywala z Ostrowa.
W ostatniej dekadzie spędził w Rawiczu dwa sezony (2012-2013). W pierwszym z nich pomógł swojemu zespołowi w uzyskaniu awansu do I ligi. W meczu finałowym z RKM Rybnik był bliski wywalczenia kompletu punktów (12+2). Do dziś Piotr Dym regularnie pojawia się na trybunach stadionu im. Floriana Kapały.
Rosjanin zadebiutował w polskiej lidze dość późno, bo jako 24-latek. W naszym kraju bronił barw tylko jednego klubu - Kolejarza, w którym spędził łącznie pięć sezonów.
Przez dwa lata z rzędu (2011-2012) był najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu. Pochodzący z Saławatu żużlowiec zapamiętany został m.in. z uwagi na swoją niezwykle waleczną i ambitną postawę.
To właśnie w barwach Kolejarza Rawicz rozpoczął swoją przygodę z polską ligą. 21-letni wówczas Duńczyk z miejsca stał się liderem "Niedźwiadków" i jako jedyny w sezonie 2015 wykręcił średnią powyżej dwóch punktów.
Najlepsze występy zaliczył podczas spotkań wyjazdowych w Lublinie i Krośnie, gdzie zdobywał po 13 punktów. Obecnie jest zawodnikiem ekstraligowej truly.work Stali Gorzów.
Mistrz Polski z 2008 roku barw Kolejarza po raz pierwszy bronił w sezonach 2001-2002, za każdym razem będąc jednym z najskuteczniejszych zawodników swojego zespołu.
W 2017 roku zaliczył sensacyjny powrót na tor i zdecydował się na starty właśnie w II-ligowym Kolejarzu. Jego ponowny debiut przypadł na mecz w Krośnie, gdzie zdobył 8 punktów w czterech startach. Przez cały sezon pokazywał, że nie zapomniał, jak się jeździ i został liderem Kolejarza.
Australijczyk dwukrotnie wiązał się z Kolejarzem Rawicz - w sezonach 2008 oraz 2013. Podczas swojej drugiej przygody z "Niedźwiadkami" odjechał zaledwie trzy mecze, ale to właśnie tam rozpoczął się jego marsz w górę.
Rok później jeździł już regularnie w Orle Łódź, a od sezonu 2015 ściga się nieprzerwanie w PGE Ekstralidze. Największy sukces osiągnął w 2017 roku, kiedy został indywidualnym mistrzem świata.
Przed rozpoczęciem sezonu 2010 zaledwie 17-letni Tobiasz Musielak został wypożyczony do II-ligowego Kolejarza, aby to właśnie tam zadebiutował w rozgrywkach.
Swój premierowy wyścig zakończył zwycięstwem, a w pokonanym polu pozostawił Cypriana Szymko i Mateusza Mikorskiego z Polonii Piła. W całych rozgrywkach jeździł na przyzwoitym poziomie i łącznie zdobył 81 punktów w 18 meczach. W kolejnym roku był gotowy do regularnej jazdy w Lesznie.
Wychowanek rawickiego klubu. Swój pierwszy mecz na ligowych torach odjechał już jako 16-latek. Na torze w Grudziądzu zaczął od pechowego upadku. Już w 2016 roku zdołał zadebiutować w rozgrywkach PGE Ekstraligi.
Przed nim drugi sezon w gronie seniorów, co oznacza, że może jeździć pod nr 8/16 w barwach Falubazu Zielona Góra. Kibice w Rawiczu chętnie zobaczyliby go ponownie z "Niedźwiadkiem" na plastronie.
ZOBACZ WIDEO Koronawirus. Ciężka sytuacja klubów sportowych. "Ratunkiem może być wprowadzenie odpowiednich przepisów"