W tym artykule dowiesz się o:
Hans Andersen z Orła Łódź do Lokomotivu Daugavpils
Doświadczony i utytułowany Duńczyk (na koncie ma m.in. cztery wygrane rundy GP) najlepsze lata ma już za sobą, ale na 2. ligę nadal jest bardzo ciekawą opcją. W barwach Orła Łódź w tym roku jeździł rzadko, ale kiedy dostawał już szansę, to prezentował się co najmniej solidnie. Udane występy notował też w lidze szwedzkiej, gdzie był podporą Dackarny Malilla. Z nim w składzie Łotysze z pewnością mogą myśleć o szybkim powrocie do eWinner 1. Ligi.
Andriej Kudriaszow z Lokomotivu Daugavpils do Kolejarza Opole
Za Rosjaninem dziwny sezon, który można podzielić na dwie połowy. Pierwsza była całkiem udana, dość często punktował dla Lokomotivu na dwucyfrowym poziomie. Ostatnie mecze były już jednak słabe i to m.in. jego punktów zabrakło, żeby Łotysze utrzymali się na zapleczu PGE Ekstraligi. Słabsza końcówka, ale i przepis o U24 poskutkował tym, że Kudriaszow po ośmiu latach wraca do 2. ligi. W tej klasie rozgrywkowej powinien należeć do grona czołowych zawodników.
ZOBACZ WIDEO Prezes PZM tłumaczy, skąd wziął się przepis o zawodniku U24 i dokąd ma zaprowadzić polski żużel
Jacob Thorssell z Wybrzeża Gdańsk do Kolejarza Opole
Kolejne poważne wzmocnienie Kolejarza. Thorssell w Wybrzeżu nie jeździł najgorzej (śr. bieg. 1,712), zresztą w eWinner 1. Lidze nadal będą ścigać się zawodnicy, którzy prezentowali się słabiej od niego. Wprowadzenie przepisu o U24 sprawiło jednak, że i dla niego zabrakło miejsca i chcąc regularnie jeździć, musiał zejść do 2. ligi. Szwed posiada predyspozycje, żeby być w gronie najskuteczniejszych zawodników rozgrywek. W tym roku na torze, teoretycznie, najgroźniejszego rywala Kolejarza, czyli w Daugavpils, przywiózł z bonusem 13 punktów w pięciu startach.
Eduard Krcmar z Wilków Krosno do PSŻ Poznań
Gdyby urodził się rok później, przebierałby pewnie w ofertach klubów z eWinner 1. Ligi, jako zawodnik U24. Czech był w tym roku trzecim pod względem skuteczności zawodnikiem 2. ligi (śr. bieg. 2,405). Wydatnie pomógł Wilkom w wygraniu rozgrywek. Po awansie musiał jednak rozejrzeć się za nowym pracodawcą. Po roku wraca do Poznania, gdzie wydaje się, że powinien być liderem drużyny.
Sam Masters z Kolejarza Opole do RzTŻ Rzeszów
Klub ze stolicy Podkarpacia po minionym sezonie dokonał dwóch poważnych wzmocnień. Z Wilków ściągnął Andrieja Karpowa, a z Kolejarza Sama Mastersa. Ukrainiec w ostatnich dwóch sezonach trochę tracił na swojej wartości podczas meczów wyjazdowych, dlatego my wyróżniamy transfer Australijczyka, który na podobnym poziomie spisuje się zarówno podczas meczów domowych jak i wyjazdowych.
Kai Huckenbeck z Polonii Bydgoszcz do AC Landshut
Jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy, transfer w 2. lidze. Za Niemcem całkiem udany sezon na torach eWinner 1. Ligi (śr. bieg. 1,750). Gdyby nie przepis o U24, z pewnością znalazłby zatrudnienie na zapleczu PGE Ekstraligi. W drużynie debiutanta z Landshut powinien pełnić rolę lokomotywy. 27-latek to zawodnik z potencjałem na bycie najskuteczniejszym zawodnikiem rozgrywek.
Martin Smolinski do AC Landshut
Niemiec po rocznej przerwie wraca do ligi polskiej. Wraz z Kaiem Huckenbeckiem powinien zdobywać dla drużyny z Landshut sporo punktów. Miniony sezon dla Smolinskiego był kompletnie stracony. Wiosną doznał poważnej kontuzji biodra i w efekcie w 2021 roku nie wystąpił w żadnych oficjalnych zawodach. To na tyle doświadczony zawodnik (kilka lat temu wygrał rundę GP), że nie powinno to znacznie wpłynąć na jego dyspozycję. Jeśli wróci do dyspozycji, którą prezentował jeszcze w 2019 roku, to można być pewnym, że będzie w czołówce klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników ligi.