Nr | Zawodnik | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Suma |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9 |
|
2 | 3 | 0 | 0 | - | 5 | ||
10 |
|
3 | 2* | 3 | 3 | 2 | 13 +1 | ||
11 |
|
1* | 1* | 0 | 1 | 3 +2 | |||
12 |
|
1 | 2 | 3 | 3 | 1* | 10 +1 | ||
13 |
|
3 | 1 | 2 | 1 | 2 | 9 | ||
14 |
|
1 | 1 | 0 | 2 | ||||
15 |
|
3 | 3 | 3 | 0 | 9 |
Nr | Zawodnik | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Suma |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
|
3 | 2 | 2 | 1* | 3 | 0 | 11 +1 | |
2 |
|
2 | 0 | 1* | 0 | 3 +1 | |||
3 |
|
0 | 0 | 1 | - | - | 1 | ||
4 |
|
2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 15 | |
5 |
|
0 | 1 | 1* | 0 | - | 2 +1 | ||
6 |
|
2 | 0 | 2 | 2 | 1 | 7 | ||
7 |
|
0 | 0 | - | 0 |
- 2. Liga Żużlowa
- 11 Lipca 2021, 12:00
- Stadion Kolejarza Opole
Koniec. Sporo walki na dystansie, kilka dobrych biegów. OK Bedmet Kolejarz Opole pokonał Trans MF Landshut Devils - 51:39 i zdobył trzy punkty do tabeli. Gospodarze dalej są niepokonani w tym sezonie 2. Ligi Żużlowej.
Wspaniała walka Thorssella z Berge na dystansie czterech okrążeń! Szwed i Francuz tasowali się dosłownie przez cały czas i kiedy wydawało się, że lider Kolejarza zakończy mecz niepokonany, na ostatnie prostej wyprzedził go przy bandzie jego rywal! Świetny koniec tego spotkania.
Dodatkowa przerwa dla jadącego bieg po biegu Huckenbecka.
Rezerwa taktyczna: Huckenbeck za Buscha. Rezerwy zwykłe: Kowalski za Brzozowskiego i Bloedern za Smolinskiego.
Polis na prostej przeciwległej przemknął obok Huckenbecka i objął prowadzenie. Kowalski został wypchnięty po starcie i został z tyłu. Na wjeździe w ostatnie kółko "piką" zaatakował Polisa waleczny Huckenbeck i to mu się udało. Goście zmniejszają straty.
Kosmetyka toru.
Rezerwa taktyczna: Berge za Buscha.
Po starcie na prowadzenie wyjechał Thorssell, który jechał szybko i pewnie. Para gości poradziła sobie z Polisem i był remis. Berge i Smolinski starali się jechać przez moment parą, ale Francuz się oderwał, a Niemiec osłabł i na ostatnim kółku dał się minąć Polisowi.
OK Bedmet Kolejarz wygrał ten mecz!
Rezerwa taktyczna: Bloedorn za Hillebranda.
Kowalski dał się wyprzedzić Bloderenowi na wyjeździe z pierwszego łuku, ale na drugim drugiego już okrążenia świetnym atakiem wyjechał na pierwsze miejsce. Bloedern odbił po chwili pozycję i znów był remis, bo Brzozowski wiózł za sobą Skorję. Ostateczne słowo należało jednak do Kowalskiego, który na wjeździe w ostatni wiraż zdołał zostawić za sobą Niemca! Na dodatek Brzozowski wpadł na metę minimalnie szybciej od czającego się za nim Skorji. Najlepszy bieg zawodów!
Hansen nie dał się zamknąć Berge na drugim łuku pierwszego okrążenia, choć Francuz był bliski założenia Duńczyka. Lider Devils budował jednak prędkość na dystansie i zawodnik gospodarzy musiał cały czas być uważny. Ostatecznie do mety pierwszy dojechał Hansen. Kudriaszow do końca atakował Huckenbecka.
Wynik dwumeczu: 89:61 dla OK Bedmet Kolejarza Opole, który zapewnił już sobie punkt bonusowy za lepszy bilans w tym dwumeczu.
Kosmetyka toru.
Dobrze spod taśmy, lecz szybko złudzeń pozbawił ich Hansen. Duńczyk wysforował się na prowadzenie i nie oddał go do mety. Ostatni jechał Brzozowski, który nie był w stanie na trasie dogonić Smolinskiego. W tej serii Landshut nie przegrało żadnego biegu.
Lepszy start opolan, ale nie wyjechali na 5:1, bo przedzielił ich Skorja. Prowadził niezagrożony Thorssell, Kudriaszow miał problemy i na początku trzeciego kółka dał się wyprzedzić Huckenbeckowi. Dzielna postawa gości z Bawarii.
Berge założył stawkę na pierwszym łuku i uciekł do mety po trójkę. O punkt zaciekle walczyli przez dwa kółka Busch i Krzykowski. Młodzieżowiec Kolejarza dzielnie rywalizował z doświadczonym rywalem, ale tym razem przegrał.
Zielone światło dla zawodników uczestniczących w 8. wyścigu.
Po około 30 minutach usterka została naprawiona! Źródłem problemu był awaria miejska, która wystąpiła poza stadionem przy Wschodniej.
Trwa przerwa. W Opolu próbują poradzić sobie z problemami technicznymi, jakie pojawiły się po drugiej serii startów.
Na stadionie w Opolu pojawiły się problemy z prądem. Stracono łączność z wieżyczką sędziowską, a na drugim łuku zeszło powietrze z dmuchanych band. Trwa naprawa niespodziewanej usterki. Na pierwszym łuku także niestety zaczęło schodzić powietrze z band. Przerwa może się wydłużyć.
Żadnego zera po stronie zawodników OK Bedmet Kolejarza.
Wynik dwumeczu: 81:51 dla OK Bedmet Kolejarza Opole.
Kosmetyka toru.
Bezsprzecznie lepsza jazda gospodarzy. Od początku do końca na podwójnym prowadzeniu. Smolinski był bez szans w starciu z Kudriaszowem i Thorssellem. Pierwsze 5:1 dla lidera 2. Ligi Żużlowej w tym meczu.
Kudriaszow z najlepszym czasem dnia.
Świetnie spod taśmy gospodarze. Wyjechali na 5:1, ale musieli uważać na Huckenbecka, który szalał za ich plecami. Na wjeździe w drugie kółko Niemiec wyprzedził Polisa i zbliżył się do Kowalskiego. "Gość" z Eltrox Włókniarza Częstochowa bronił się przed Huckenbeckiem. Skutecznie.
Znakomita jazda Berge na pierwszych 300 metrach. Francuz po dobrym starcie pod bandą przemknął obok duetu Kolejarza. Hansen trzymał się blisko jeźdźca Devils, lecz ten był nieuchwytny.
Wynik dwumeczu: 69:45 dla OK Bedmet Kolejarza Opole.
Kosmetyka toru.
Bardzo dobry start Berge. Francuza zdecydowanym manewrem na wyjeździe z pierwszego łuku i na prostej przeciwległej prostej wyprzedził napędzony już Thorssell. Udany rewanż Krzykowskiego, który po pierwszym okrążeniu zostawił za sobą Bloederna. Junior Kolejarza do mety skutecznie bronił się przed rywalem.
Zdecydowanie najlepszy czas zawodów wykręcił Thorssell.
Dobrze dziś startują zawodnicy z pola A, ale tym razem Smolinski nie wykorzystał tego tak jak poprzednicy. Na pierwszym okrążeniu wyprzedził go już Polis, a na wjeździe w drugie reprezentant Niemiec spadł na koniec stawki. Dobrze pokazał się Skorja, bo z czwartej lokaty przedarł się na drugą, pokazując plecy Hansenowi.
Sędzia analizował powtórki, czy aby Smolinski nie przekroczył linii wewnętrznej dwoma kołami.
Roszenie toru.
Kowalski odparł atak Bloederna na wyjeździe z pierwszego łuku. Niemiec musiał uważać na szarżującego po zewnętrznej Krzykowskiego. Wychowanek Śląska Świętochłowice ambitnie atakował później rywala, próbując różnych sztuczek. Bezskutecznie.
Huckenbeck objął prowadzenie po starcie. Za Niemcem usadowiła się para gospodarzy, która łatwo poradziła sobie z Buschem. Na trasie nic się nie zmieniło. Remis na początek.
Z głośników wybrzmiał słynny utwór szwedzkiego zespołu Europe pt. "The Final Countdown", więc można rozpoczynać ściganie. Zielone światło!
Koniec prezentacji zawodników. Kilka chwil i rozpoczynamy mecz.
Początek prezentacji. Wylosowano I zestaw startowy.
Na próbie upadł Bloedern, ale utalentowany Niemiec na szczęście szybko się pozbierał, wstając z toru o własnych siłach.
Początek próby toru. Ze strony gości wyjechali Norick Bloedorn i Martin Smolinski, a ze strony gospodarzy Mads Hansen i Andriej Kudriaszow.
W Opolu doskonała pogoda. Temperatura wynosi 26 stopni Celsjusza, słońce, lekkie zachmurzenie, wieje lekki wiatr. Spotkanie niezagrożone.
W pierwszym spotkaniu tych drużyn, które miało miejsce w maju, OK Bedmet Kolejarz Opole wygrał na wyjeździe z Trans MF Landshut Devils - 54:36.
Zapowiedź tego spotkania:
-
-
Żużel 0
-
-
-
-
Żużel 1
-
Żużel 21
-
Żużel 3
-
-
Pogoda 8
-
Nr | Zawodnik | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Suma |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9 |
|
2 | 3 | 0 | 0 | - | 5 | ||
10 |
|
3 | 2* | 3 | 3 | 2 | 13 +1 | ||
11 |
|
1* | 1* | 0 | 1 | 3 +2 | |||
12 |
|
1 | 2 | 3 | 3 | 1* | 10 +1 | ||
13 |
|
3 | 1 | 2 | 1 | 2 | 9 | ||
14 |
|
1 | 1 | 0 | 2 | ||||
15 |
|
3 | 3 | 3 | 0 | 9 |
Nr | Zawodnik | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Suma |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
|
3 | 2 | 2 | 1* | 3 | 0 | 11 +1 | |
2 |
|
2 | 0 | 1* | 0 | 3 +1 | |||
3 |
|
0 | 0 | 1 | - | - | 1 | ||
4 |
|
2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 15 | |
5 |
|
0 | 1 | 1* | 0 | - | 2 +1 | ||
6 |
|
2 | 0 | 2 | 2 | 1 | 7 | ||
7 |
|
0 | 0 | - | 0 |
Dyscyplina | Żużel |
Rozgrywki | 2. Liga Żużlowa |
Lokalizacja | Opole |
Grupa | 8. kolejka |
Stadion | Stadion Kolejarza Opole |
Sędzia | Jerzy Najwer |
Gospodarz | OK Bedmet Kolejarz Opole |
Gość | Trans MF Landshut Devils |
Wynik pierwszego meczu | 54:36 dla Kolejarza |
Komisarz toru | Tomasz Walczak |
Data i godzina | 11 Lipca 2021, 12:00 |
-
-
Żużel 0
-
-
-
-
Żużel 1
-
Żużel 21
-
Żużel 3
-
-
Pogoda 8
-