Metalika Recycling Kolejarz Rawicz odnosi pewne zwycięstwo nad Wolfe Wittstock. Przypominamy, że to nie koniec żużlowych emocji na dziś, ponieważ czeka nas jeszcze mecz eWinner 1. Ligi Żużlowej, a wieczorem kolejna odsłona cyklu Grand Prix!

• Matic Ivacic 0

Rezerwa zwykła. Damian Baliński oddał swój wyścig niepokonanemu dziś Krzysztofowi Sadurskiemu.

Gospodarze przegrali moment startowy, ale szybko zdołali wyjść na pozycje dające im remis w tym biegu.

• Szymon Szlauderbach 2

Wyścig przerwany. Równy start zawodników, Szymura wypchnął nieco jadącego z drugiego pola Dróżdża, a ten wynosząc się sprawił, że zabrakło miejsca dla Szlauderbacha.

Powtórka w pełnej obsadzie.

A w niej duże problemy zawodników z płynną jazdą - najpierw rzucało Szymurą, a później Szlauderbachem. Szymura miał również duże problemy na wyjściu z pierwszego łuku ostatniego okrążenia. Sam bieg bez większej historii.

Czy Krzysztof Sadurski powinien dostać szansę w biegach nominowanych?

• Damian Dróżdż 1

Ciasno na wejściu w pierwszy wiraż, ale obyło się bez upadku. Bieg bez większej historii - Dróżdż próbował zbliżyć się do Dilgera ale na ostatnim łuku musiał bronić się przed szaloną szarżą Ivacica.

• Matthew Gilmore 2

Bardzo dobry start Sadurskiego, z kolei Gillmore na prostej przeciwległej do startu wyprzedził Fienhage.

Czy MSC Wolfe Wittstock przekroczy dziś barierę 35 punktów?

• Sandro Wasserman 1

Rezerwa taktyczna w zespole gości. Fienhage w miejsce Szymury.

Gospodarze odnoszą kolejne dziś pewne zwycięstwo 5:1.

• Szymon Szlauderbach 3

Gillmore na drugim łuku pierwszego okrążenia wyprzedził po szerokiej Bachhubera.

Bieg 9 62.29 sek.
Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 32
5 : 1
22 Wolfe Wittstock
  • Matic Ivacic Rezerwa taktyczna za Sandro Wasserman 1
  • Damian Baliński 2

Rezerwa taktyczna. Ivacic w miejsce Wassermana.

Pewne zwycięstwo gospodarzy. Ivacic gonił Balińskiego, lecz nie był w stanie minąć legendy Unii Leszno.

• Olivier Buszkiewicz t

Bieg przerwany. Nierówny moment startowy, a z powtórki zostaje wykluczony Olivier Buszkiewicz, choć dało się zauważyć, że taśma została zerwana przez Ivacica.

W drugiej odsłonie tego wyścigu obrazek, który jest dziś praktycznie normą, czyli świetny start Ivacica. Dróżdż dwoił się i troił, aby wyprzedzić lidera Wolfe Wittstock, lecz Słoweniec cały czas utrzymywał bezpieczny dystans. Szymura zrezygnował ze ścigania Dróżdża na czwartym okrążeniu i powoli dojechał do mety po punkt.

Bieg 7 62.6 sek.
Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 25
3 : 3
17 Wolfe Wittstock
  • Keynan Rew 1

Baliński dał się zamknąć Dilgerowi na pierwszym wirażu i to Niemiec pomknął po trzy oczka.

Bieg 6 61.81 sek.
Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 22
5 : 1
14 Wolfe Wittstock
  • Krzysztof Sadurski 2
  • Sandro Wasserman 0

Bieg bez historii. Goście daleko za plecami zawodników rawickiego Kolejarza.

Bieg 5 62.28 sek.
Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 17
3 : 3
13 Wolfe Wittstock
  • Bartosz Szymura w

Bieg przerwany. Ivacic bardzo dobrze spod taśmy, ale szybko wyprzedził go Szlauderbach. Gospodarze prowadzili 4:2, jednak na tor upadł Bartosz Szymura, a sędzia zmuszony był na przerwanie biegu.

W powtórce ponownie Słoweniec wygrywa moment startowy i tym razem Szlauderbach nie był w stanie go minąć.

Bieg 4 62.72 sek.
Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 14
4 : 2
10 Wolfe Wittstock
  • Olivier Buszkiewicz 1
  • Bartosz Szymura 2

Rawiczanie wyszli na podwójne prowadzenie, ale jeszcze na pierwszym okrążeniu Bartosz Szymura śmiałym atakiem przy bandzie minął juniora rodem z Leszna. Buszkiewicz jednak wcale nie odstawał od seniora ze Śląska.

Sandro Wassermann w pierwszym biegu dnia nie przywiózł do mety punktów, jednak przy jego nazwisku zamiast zera pojawia się literka "W". Niemiec został wykluczony za zdekompletowany sprzęt.

Bieg 3 62.47 sek.
Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 10
1 : 5
8 Wolfe Wittstock
  • Szymon Szlauderbach 0
  • Lukas Fienhage 3

Wyścig przerwany. Nierówny moment startowy. Warning dla Szymona Szlauderbacha.

W powtórce dobrze ze startu goście, którzy objęli podwójne prowadzenie. W pogoń za duetem Wilków z Wittstock rzucił się Damian Dróżdż, ale wychowanek Kolejarza Opole zakopał się na drugim okrążeniu i stracił przez to dużo dystansu do Dilgera.

Bieg 2 63.15 sek.
Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 9
5 : 1
3 Wolfe Wittstock
  • Erik Bachhuber 1
  • Olivier Buszkiewicz 2

Buszkiewicz przedarł się na pierwszym wirażu przed Bachhubera. Dalsza część wyścigu bez historii.

Bieg 1 63.1 sek.
Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 4
4 : 2
2 Wolfe Wittstock
  • Sandro Wasserman w
  • Matic Ivacic 2

Zdecydowane zwycięstw Rew, który wygrał z ogromną przewagą. Za jego plecami do samego końca Gilmore ścigał Ivacica.

Prezentacja dobiegła końca. Zawodnicy wrócili do parku maszyn, a to oznacza, że już za kilka chwil taśma pójdzie w górę.

Zawodnicy pojawili się na torze i przemieszczają się w kierunku prostej startowej, gdzie odbędzie się tradycyjna prezentacja.

Wylosowano I zestaw startowy.

Składy potwierdzone. W ekipie Metalika Recycling Kolejarza Rawicz z piętnastym zobaczymy Krzysztofa Sadurskiego, a w teamie gości wolne miejsce pod numerem drugim zajął Lukas Fienhage.

Na próbie toru pojawili się - ze strony gospodarzy Olivier Buszkiewicz i Krzysztof Sadurski, z kolei Wolfe Wittstock desygnowało Celinę Liebmann i Maxa Dilgera.