Koniec spotkania. Arged Malesa Ostrów U-24 wygrywa 49:40 i zgarnia również punkt bonusowy za lepszy bilans w dwumeczu.

• Tim Soerensen 1

Tudzież wygrał start i pomknął do mety po trzy punkty. Vuolas zanotował defekt na wyjściu z pierwszego łuku. Po biegu Tudzież zanotował niegroźny upadek.

• Silas Hoegh 1

Przez dwa okrążenia Heiselberg i Hoegh mijali się kilkukrotnie. Lepiej z tej rywalizacji wyszedł zawodnik Motoru. Cierniak wygrał z ogromną przewagą.

Przerwa. Goście są już pewni zwycięstwa w meczu.

Zastępstwo zawodnika: Tim Soerensen za Matiasa Nielsena

Bieg przerwany. Na drugim łuku upadek zanotował Tudzież. Zawodnik Motoru wykluczony z powtórki.

W powtórce niecodzienna sytuacja. Jeszcze przed upływem czasu dwóch minut Soerensen zerwał taśmę.

W kolejnym podejściu do rozegrania tego biegu... Soerensen nie zdążył na start i został wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut.

Rezerwa zwykła: Sebastian Szostak za Braydena McGuinnessa

Bieg przerwany. Nierówny start. Grzelak z ostrzeżeniem.

Start należał do gości, jednak piekielnie szybki w tym biegu był Vuolas. Fin atakiem przy bandzie jeszcze na pierwszym okrążeniu wyprzedził zawodników z Ostrowa, a następnie powiększał przewagę.

• Tim Soerensen 2

Cierniak zanotował defekt motocykla na drugim okrążeniu, gdy jechał na trzeciej pozycji. Hoegh do końca atakował Soerensena.

• Silas Hoegh 2

Najlepiej ze startu ostrowianie, ale jeszcze na pierwszym okrążeniu Heiselberg spadł na czwartą pozycję. Zawodnik Arged Malesy atakował jeszcze Vuolasa, ale bez skutku.

Rezerwa zwykła: Kacper Grzelak za Baydena McGuinnessa

Ze startu najlepiej Cierniak, ale na wyjściu z pierwszego łuku wyprzedził go Soerensen. Z tyłu Bowes toczył zacięty bój z Grzelakiem. Ostatecznie górą zawodnik gości.

Zastępstwo zawodnika: Sebastian Szostak za Matiasa Nielsena

Goście wygrali start i pomknęli po pewne pięć punktów.

• Mateusz Cierniak 1

Lublinianie zostali na starcie. Na drugim łuku pierwszego okrążenia Bowes wyprzedził jednak Heiselberga, a na następnym łuku Cierniak to samo uczynił z Grzelakiem.

• Wiktor Firmuga 1

Po starcie na czele znajdował się Tudzież, ale już na pierwszym łuku przy krawężniku wyprzedził go Soerensen. McGuinness w trakcie biegu miał problemy z motocyklem, aż na czwartym okrążeniu zanotował defekt. Australijczyk biegł jednak przez pół okrążenia do mety, by Wiktor Firmuga mógł zapisać do swojego dorobku punkt bonusowy.

Zastępstwo zawodnika: Kacper Grzelak za Matiasa Nielsena

Vuolas najlepiej ze startu. Hoegh jeszcze na pierwszym okrążeniu wyprzedził obu ostrowian i dołączył do kolegi z pary.

• Fraser Bowes u

Bowes został na starcie. Goście wysforowali się na podwójne prowadzenie, choć Bowes atakował do samego końca. Na ostatnim łuku Australijczyk popełnił jednak błąd i zanotował upadek.

Bieg 3 68.5 sek.
Motor Lublin U-24 8
4 : 2
10 Arged Malesa Ostrów U-24

Tudzież wykorzystał czwarte pole, wyskoczył ze startu i założył całą stawkę. Niewiele brakowało, a chwilę po starcie McGuinness zrobiłby "świecę", ale na szczęście opanował sytuację.

Przerwa na roszenie toru.

Bieg 2 69.33 sek.
Motor Lublin U-24 4
1 : 5
8 Arged Malesa Ostrów U-24
  • Kacper Grzelak 2

Lublinianie zostali na starcie. Pewne zwycięstwo duetu gości.

Zastępstwo zawodnika: Jakub Krawczyk za Matiasa Nielsena

Bieg przerwany. Vuolas dotknął taśmy i został wykluczony z powtórki. Ostrzeżenie za utrudnianie startu otrzymał Cierniak.

Ostrowianie lepiej ze startu. Cierniak dwoił się i troił, żeby wyprzedzić Soerensena, jednak bezskutecznie. Zawodnik gości na wyjściu z ostatniego łuku zanotował jednak defekt motocykla. Co ciekawe, Duńczyk mógł dojechać do mety, by Wiktor Firmuga mógł zapisać punkt i bonus, jednak Soerensen, podobnie jak Maksym Drabik w spotkaniu z... Arged Malesą w PGE Ekstralidze, nie przekroczył linii mety.

Prezentacja dobiega końca. Za moment rozpoczniemy ściganie.

Wylosowano I zestaw startowy.

Rozpoczyna się prezentacja uczestników dzisiejszego spotkania.

Na trybunach około 100 kibiców.

Znamy już także składy na to spotkanie. Za Matias Nielsena stosowane będzie zastępstwo zawodnika. Rezerwowym wśród gospodarzy będzie Jan Młynarski.

Rozpoczęła się próba toru. Udział w niej biorą Mateusz Cierniak, Silas Hoegh, Brayden McGuinness oraz Nicolai Heiselberg.