Nr | Zawodnik | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Suma |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9 |
|
1* | 1* | 3 | 3 | 3 | 11 +2 | ||
10 |
|
3 | 2 | d | d | 5 | |||
11 |
|
2 | 3 | 3 | 2 | w | 10 | ||
12 |
|
1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | ||
13 |
|
3 | 3 | 2 | 3 | 3 | 14 | ||
14 |
|
2* | 1 | 0 | 3 +1 | ||||
15 |
|
3 | 0 | u | 3 | ||||
16 |
|
0 |
Nr | Zawodnik | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Suma |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
|
3 | 2 | 1 | 2 | 2 | 10 | ||
2 |
|
0 | 1* | - | - | 1 +1 | |||
3 |
|
0 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 12 | |
4 |
|
2 | 1* | 1 | 0 | 1* | 5 +2 | ||
5 |
|
2 | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 | 11 | |
6 |
|
1 | 0 | 0 | 1 | 2 | |||
7 |
|
0 | 0 | - | 0 | ||||
8 |
|
0 |
- PGE Ekstraliga
- 28 Maja 2023, 19:15
- Arena Zielona-Energia.com
Koniec. Tauron Włókniarz Częstochowa pokonał For Nature Solutions KS Apatora Toruń - 49:41 po bardzo ciekawym spotkaniu. Liderem Lwów był Mikkel Michelsen (14), a gości Emil Sajfutdinow (12).
Michelsen na czele od startu do mety. Za nim była usadowiona para toruńska, którą próbował straszyć po zewnętrznej Woryna. Sajfutdinow i Lambert zamieniali się miejscami, ale innych roszad na dystansie tutaj nie było. Apator przekroczył granicę 40 "oczek".
W trakcie biegu Woryna przejechał dwoma kołami linię wewnętrzną toru i decyzją sędziego został wykluczony.
Dudek zamknął Miśkowiaka do wewnętrznej, ale był bezradny wobec ataku Madsena na wjeździe w drugi łuk. Duńczyk tym razem nie musiał gonić na trasie i pewnie triumfował. Lampart wiózł za sobą Miśkowiaka, który nie prezentował dziś dobrego żużla, będąc wolnym i chimerycznym. Włókniarz tym remisem zapewnił sobie wygraną w spotkaniu.
Sceny w częstochowskim parku maszyn. Maksym Drabik był wściekły po drugim defekcie. Spakował torbę i udał się do busa, po czym pobiegł po niego prezes Michał Świącik. Zawodnik wyszedł z pojazdu, będąc wezwanym do zespołu na naradę. Poszedł jednak w stronę budynków klubowych. Widzimy, że nie ma go w obsadzie biegu nominowanego, choć punktowo "łapie się" i zapewne miałby w nim wystartować.
Kosmetyka toru.
ZOBACZ WIDEO: Marcin Majewski o powrocie Adriana Miedzińskiego: dziwi mnie to
Świetny manewr Michelsena na wyjeździe z pierwszego łuku, kiedy miał miejsce pomiędzy pozostałymi, odkręcił manetkę i objął prowadzenie. Po chwili defekt zanotował Drabik, a potem emocji brakowało. Szalenie ważna wygrana Duńczyka.
Dodatkowa przerwa dla jadącego bieg po biegu Emila Sajfutdinowa.
Podwójna rezerwa taktyczna: Sajfutdinow za Przedpełskiego i Lewandowski za Affelta.
Sajfutdinow na czele po starcie. Za nim Woryna, który szukał swojego szczęścia w polu. Tym razem nie miał szans dogonić zawodnika rywali. Na drugim kółku Lewandowski minął Karczewskiego, a ten po chwili upadł pod bandą. Zdołał jednak zejść z murawy i bieg nie został przerwany.
Miśkowiak wygrał start z Lampartem i wydawało się, że będzie na czele, ale jednak na drugim łuku świetnie pokazał się Dudek, który przy samej linii wewnętrznej wyjechał na czoło stawki. Potem na drugie miejsce wskoczył Madsen i to on zaczął wywierać presję na Dudku. Duńczyk napędzał się w swoim stylu, na czwartym okrążeniu zaatakował rywala "piką" na wjeździe w ostatni łuk. Dudek wyjechał szerzej i stracił prowadzenie. Kolejny wyścig straconej szansy Apatora.
Kosmetyka toru.
ZOBACZ WIDEO: Paweł Przedpełski mówi o złości po swoich występach
Najlepiej ze startu Woryna i Lambert, ale jednak to ten drugi znakomicie skleił się z torem na wyjeździe z pierwszego łuku i to on objął prowadzenie. Reprezentant Wielkiej Brytanii w Grand Prix długo nie dawał się dogonić na dystansie, lecz Woryna cały czas szukał prędkości i był naprawdę szybki. Na ostatnim łuku zawodnik Włókniarz wybrał się pod samą bandę i objechał Lamberta na prostej startowej, odbierając mu triumf! Wow!
Dodatkowa przerwa dla jadącego bieg po biegu Roberta Lamberta.
Rezerwa taktyczna: Lambert za Przedpełskiego.
Ponownie świetny start gości z Grodu Kopernika. Lambert i Dudek ustawili się parą i blokowali Madsena przez bite dwa okrążenia. Duńczyk szalał za plecami Dudka i Lamberta i na trzecim kółku zdołał ich przedzielić, mijając Polaka. Wydawało się, że nic się już nie zmieni, ale na ostatnim łuku Madsen obrał tor przy wewnętrznej i na metę wpadł minimalnie przed Lambertem, który jechał po zewnętrznej. Niesamowita pogoń żużlowca z kraju Hamleta!
Drabik zanotował defekt tuż po starcie.
Po starcie mieliśmy 5:1 dla Apatora. Michelsen na drugim kółku przedzielił parę gości i zaczął gnać za Sajfutdinowem. Na czwartym kółku Duńczyk zaatakował rywala, ale na linii mety minimalnie szybszy był zawodnik Aniołów! Świetny pojedynek!
- Pracujemy nad startami, bo nie są one zadowalające. Rzeczywiście, szczególnie na drugim wirażu nie jest to tor częstochowski, bo tam wyciąga z krawężnika, a po szerokiej nie ma co jechać - przyznał lider gości, Robert Lambert w rozmowie z Canal+ Sport 5.
Kosmetyka toru.
ZOBACZ WIDEO: Paweł Przedpełski: Nasłuchaliśmy się, że nie ma ścigania na Motoarenie. Teraz to się zmieniło
Po starcie było 5:1 dla Włókniarza, choć Lambert na wjeździe w drugie okrążenie po sprytnym przejeździe przy kredzie wyjechał na pierwsze miejsce. Po chwili zaatakował go Drabik, więc Brytyjczyk skontrował, a potem zrobił to Madsen, lecz Lambert znów się obronił. Co za speedway, co za żużel! Lambert prezentuje wyborną jazdę!
Znakomicie ze startu Michelsen, ale musiał uważać z początku na Dudka, który był tuż za nim. Duńczyk był jednak bezbłędny i szybszy, dlatego zbudował sobie dużą przewagę wraz z upływem czasu. Karczewski daleko za duetem krajowym Aniołów.
Przegrał start Sajfutdinow z Woryną, który wysforował się od razu na czoło stawki. Potem zawodnik Apatora przystąpił do pościgu za rybniczaninem i zbliżał się do niego. Nie zdołał go jednak złapać, choć w pewnym momencie był już Woryny bardzo blisko. Miśkowiak wyraźnie przegrał z Lampartem.
Kosmetyka toru.
ZOBACZ WIDEO: Marcin Majewski: Z torem w Krośnie jest coś nie tak. Rósł "jak ciasto"
Lampart objął prowadzenie po starcie po tym, jak umiejętnie wywiózł na zewnętrzną Drabika. Potem senior gości musiał uważać na atakującego go krajowego lidera Lwów. Choć jechał bez błędów, to nie dotrwał w tym do końca. Na ostatnim wirażu Drabik przechytrzył go i na prostą startową wjechał szybciej wyprostowanym motocyklem. Dzięki temu na mecie był minimalnie przed Lampartem. Euforia na obiekcie przy Olsztyńskiej! Włókniarz znów wygrywa.
Zamknięty po starcie Lambert i na 5:1 wyjechali miejscowi. Brytyjczyk od razu jednak przystąpił do ataków. Na wjeździe w drugi łuk drugiego okrążenia Miśkowiak zdołał go zamknąć do wewnętrznej, ale wobec ataku Lamberta w tym samym miejscu na trzecim kółku był już bezradny. Przedpełski daleko, daleko z tyłu.
Bez historii. Tym razem lepiej wyruszyli gospodarze. Bardzo kurczowo jechali goście i nie mieli większych szans na dogonienie rywali. Halkiewicz zdobył swoje pierwsze punkty w karierze ligowej.
Znakomicie ze startu wyjechała para toruńska. Szybszy był Dudek, z kolei nieoczekiwanie na końcu pierwszego okrążenia Sajfutdinowa objechała para gospodarzy. Na drugim lider Apatora minął Madsena, lecz ten na trzecim wrócił na punktowane miejsce. Następnie trwała walka obu gwiazd aż do samej mety. Sajfutdinow gimnastykował się, robił dużo, ale Madsen odparł jego ataki!
Zielone światło. Rozpoczynamy ostatni mecz 7. kolejki PGE Ekstraligi, która osiąga dziś półmetek sezonu zasadniczego.
Koniec prezentacji. Wylosowano II zestaw startowy.
Startuje prezentacja zawodników.
Koniec próbnych jazd. Czas na ostatnią kosmetykę nawierzchni.
Startuje próba toru. Biorą w niej udział Jakub Miśkowiak i Kacper Woryna z Tauron Włókniarza oraz Patryk Dudek i Wiktor Lampart z For Nature Solutions KS Apatora.
Czekamy na spotkanie w mieście, które wczoraj świętowało mistrzostwo Polski w piłce nożnej miejscowego Rakowa (fot. Konrad Cinkowski):
Biorąc pod uwagę ostatnich pięć występów Emila Sajfutdinowa na torze w Częstochowie, widzimy 52 punkty i 2 bonusy w 23 biegach, z czego wygranych 13. Średnia biegowa tego zawodnika z lat 2018-2021 wyniosła więc 2,348.
Potwierdzone zostały składy. Obyło się bez zmian. Zestawienia uzupełnili Kajetan Kupiec (numer 16) i Oskar Rumiński (numer 8).
Niesamowicie wyrównany jest bilans meczów Włókniarza z Apatorem w historii ligi. Nigdy nie padł remis, ale za to jedni i drudzy mają po 44 wygrane w dorobku. W obu miastach mamy bilanse po 31:13 dla gospodarzy.
Częstochowianie mają serię 6 wygranych domowych nad torunianami. Ci po raz ostatni wyjeżdżali spod Jasnej Góry z tarczą w 2014 roku.
Przed rokiem Włókniarz gościł Apatora dwukrotnie. W rundzie zasadniczej wygrał 50:40, a w rewanżowym meczu o brąz pokonał rywala aż 59:31 i to on mógł cieszyć się na koniec z medalu.
ZOBACZ WIDEO: Tor w Częstochowie jest za łatwy dla rywali? Kacper Woryna komentuj
Nr | Zawodnik | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Suma |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9 |
|
1* | 1* | 3 | 3 | 3 | 11 +2 | ||
10 |
|
3 | 2 | d | d | 5 | |||
11 |
|
2 | 3 | 3 | 2 | w | 10 | ||
12 |
|
1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | ||
13 |
|
3 | 3 | 2 | 3 | 3 | 14 | ||
14 |
|
2* | 1 | 0 | 3 +1 | ||||
15 |
|
3 | 0 | u | 3 | ||||
16 |
|
0 |
Nr | Zawodnik | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Suma |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
|
3 | 2 | 1 | 2 | 2 | 10 | ||
2 |
|
0 | 1* | - | - | 1 +1 | |||
3 |
|
0 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 12 | |
4 |
|
2 | 1* | 1 | 0 | 1* | 5 +2 | ||
5 |
|
2 | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 | 11 | |
6 |
|
1 | 0 | 0 | 1 | 2 | |||
7 |
|
0 | 0 | - | 0 | ||||
8 |
|
0 |
Dyscyplina | Żużel |
Rozgrywki | PGE Ekstraliga |
Lokalizacja | Częstochowa |
Grupa | 7. kolejka |
Stadion | Arena Zielona-Energia.com |
Sędzia | Michał Sasień |
Gospodarz | Tauron Włókniarz Częstochowa |
Gość | For Nature Solutions KS Apator Toruń |
Komisarz toru | Tomasz Walczak |
Data i godzina | 28 Maja 2023, 19:15 |