1 : 5
41
Chris Holder Rezerwa taktyczna za Dan Gilkes
3

Nerwowo w zespole Sheffield Tigers, bowiem bardzo późno na torze pojawił się Kyle Howarth. Zawodnik miał problem z bakiem w swoim motocyklu. Brytyjczyk pod taśmą pojawił się ledwie kilka sekund przed upłynięciem limitu dwóch minut.

Ależ ciasno między Howarthem i Wrightem w drugim wirażu. Wright jechał tak szeroko, że omal nie wpadł w dmuchaną bandę. Centymetry go od tego dzieliły.

1

Tungate przeszkodził Harrisowi i ten dał się wyprzedzić Kerrowi. Jednak Brytyjczyk szybko odbił drugą lokatę.

Bieg 12
37
2 : 4
35

Ruszali się na starcie goście, ale sędzia nie przerwał wyścigu, choć ci dzięki temu wyszli na 5:1. Na trzecim okrążeniu Janowski wyprzedził Edwardsa.

1

Erik Riss przedzierał się z czwartego miejsca. Najpierw dał radę minąć Kerra, a na kresce wcisnął się między bandę a Howartha i jego również przywiózł za plecami.

0

Boughen świetnie spod taśmy i zrobił robotę Tungate'owi, który objął prowadzenie. Brytyjczyk jednak nie sprostał wyzwaniu i dał się wyprzedzić obu rywalom. Boughen jechał daleko z tyłu. Nie zdołał nawet wykorzystać faktu, że Howarth na drugim wirażu trzeciego okrążenia miał problemy z opanowaniem motocykla i omal nie wpadł w bandę.

Bieg 9
27
3 : 3
27

Konsekwentnie po szerokiej Holder budował przewagę nad Janowskim.

21

Szeroko Pickering, ale jeszcze szerzej Harris, który objął prowadzenie. Brytyjczyk osiągnął właśnie barierę stu punktów w tym sezonie ligowym! Na ostatnim wirażu wąsko Riss, środkiem toru Howarth i to było kluczem do jednego punktu.

1

Bardzo dobry start Janowskiego, który robił miejsce Charlesowi Wrightowi. Próbowali z tego skorzystać goście i przez moment pachniało wynikiem 3:3 zamiast 5:1 Ostatecznie jednak gospodarze odrabiają cztery oczka.

4
2
2
2
2
21:09

Kim jest Ashton Boughen? Brytyjczyk już w wieku trzech lat zaczął dosiadać pierwszego motocykla, jednak nim trafił do żużla, to przez wiele sezonów ścigał się na torach motocrossowych, gdzie wyrastał na czołowego jeźdźca na świece, co potwierdzać może m.in. ósme miejsce w mistrzostwach świata w jego kategorii wiekowej. Raz świętował najcenniejszą zdobycz, czyli złoty medal krajowego czempionatu.

14

Spora niespodzianka w tym wyścigu. Powołany niedawno do kadry Wielkiej Brytanii utalentowany Boughen bez problemów pokonuje byłego mistrza świata i to z dosyć sporą przewagą.