Szczepaniak na pierwszym okrążeniu rozdzielił parę gości.
  • Cameron Woodward 3
  • Adam Skórnicki 2
  • Paweł Miesiąc 1
  • Michał Szczepaniak Rezerwa taktyczna za Denis Gizatullin 0
Ładna walka o zwycięstwo pomiędzy Szczepaniakiem a Woodwardem. Dwie minuty przerwy dla tego pierwszego.
  • Maciej Kuciapa 3
Defekt Porsinga na starcie. Goście odnoszą podwójne zwycięstwo biegowe. Osamotniony Skórniki przywiózł tylko jeden punkt.

Przerwa przed biegami nominowanymi.

Ból przez loty i nieprzespane nocki był coraz większy - rozmowa z Przemysławem Pawlickim, kapitanem Fogo Unii Leszno
  • Mads Korneliussen 2
Kolejny bieg, w czasie którego nie oglądano ani jednej mijanki. Pewna wygrana Pawła Miesiąca.
Bieg 11
ŻKS Ostrovia 32
3 : 3
34 KMŻ Motor Lublin
  • Denis Gizatullin 1
  • Karol Baran 0
Bieg nie dostarczył zbyt wielu emocji. Jedyna godna uwagi akcja, to wyprzedzenie Denisa Gizatullina przez Daniela Jeleniewskiego.
  • Nicklas Porsing 3
Pomimo że start wygrali ponownie goście, na trasie na pierwszą pozycję przedarł się Nicklas Porsing. Bieg ostatecznie zakończył się remisem.

Przerwa na kosmetykę toru.

POLECAMY: Jeśli ktoś mnie zastąpi w kadrze, to tę decyzje uszanuję - rozmowa z Maciejem Janowskim
Bieg 9
ŻKS Ostrovia 26
1 : 5
28 KMŻ Motor Lublin
  • Denis Gizatullin 0
Bieg bez większych emocji. Wszystko rozstrzygnęło się na starcie, który wygrali przyjezdni.
  • Filip Marach 2
Wszystko rozegrało się na pierwszym i drugim okrążeniu. Ciekawy pojedynek stoczyli Filip Marach i Paweł Miesiąc. Na drugą pozycję przedostał się ostatecznie żużlowiec gospodarzy.
Bieg 7
ŻKS Ostrovia 23
4 : 2
19 KMŻ Motor Lublin
  • Denis Gizatullin 3
Gizatullin na trzecim okrążeniu zdołał wyprzedzić Kuciapę. Łukaszewski nie zdołał odebrać punktu Skórnickiemu.

Piękna strona speedwaya, czyli nasza galeria z podprowadzającymi na zawodach żużlowych w ostatnim czasie - polecamy! :-)
  • Damian Michalski 0
O wszystkim zadecydował start. Kibice mogą czuć niedosyt, gdyż bieg nie dostarczył zbyt wielu emocji.
Bieg 5
ŻKS Ostrovia 16
3 : 3
14 KMŻ Motor Lublin
  • Paweł Miesiąc 2
  • Karol Baran 1
Goście prowadzili podwójnie, jednak kapitaną akcją popisał się Porsing, który awansował na pierwszą lokatę. Jego atak nastąpił na trzecim okrążeniu.
Bieg 4
ŻKS Ostrovia 13
3 : 3
11 KMŻ Motor Lublin
  • Filip Marach 0
Zawodnicy stworzyli nie lada widowisko. Szczepaniak minął Kuciapę, z kolei Mazur uporał się na trasie z Marachem. Ostatecznie bieg zakończył się remisem.

Przerwa na równanie toru.

W przerwie na kosmetykę toru polecamy wywiad z menedżerem Emila Sajfutdinowa - Tomaszem Suskiewiczem. "Nie zrobiliśmy nic przeciwko klubowi"
Bieg 3
ŻKS Ostrovia 10
4 : 2
8 KMŻ Motor Lublin
  • Mads Korneliussen 1
  • Cameron Woodward 0
Zawodnicy ruszali się na starcie i sędzia zarządził powtórkę biegu. Korneliussen i Jeleniewski otrzymali upomnienie.

Dobry start gości, którzy jechali parą. Porsing przebił się jednak na pierwszą pozycję. Na drugim okrążeniu Korneliussen minął Woodwarda.
  • Edward Mazur 2
Groźny upadek na pierwszym łuku Michalskiego i Łukaszewskiego. Wyglądało to bardzo groźnie, gdyż na obu zawodników spadły motocykle. Na torze jest już karetka. Sędzia analizuje zapis wideo.

Obaj zawodnicy wstali o własnych siłach. Powtórka biegu w 4-osobowym składzie.

Bieg bez walki na torze. Pewne zwycięstwo Maracha, który na trasie nie musiał odpierać ataków rywali.

Idealna kandydatka na żonę dla każdego żużlowego kibica! Zapraszamy na SportowyBar.pl - śmieszne, emocjonujące i wzruszające momenty sportowe na obrazkach, zdjęciach i filmach.
Bieg 1
ŻKS Ostrovia 3
3 : 3
3 KMŻ Motor Lublin
  • Adam Skórnicki 3
W Ostrowie Wielkopolskim ładna pogoda i świeci słońce. Składy na mecz zostały potwierdzone. W porównaniu do awizowanych składów, gospodarze postawili dziś na Madsa Korneliussena i Filipa Maracha. Po stronie gości pod numerem 7. zobaczymy natomiast Edwarda Mazura.

W pierwszym meczu tych drużyn Lubelski Węgiel KMŻ wygrał na własnym torze 46:43.

Polecamy żużlową niedzielę na SportoweFakty.pl - ENEA Ekstraliga, I liga, II liga na żywo - relacje LIVE, zdjęcia, ciekawostki, informacje pogodowe, wszystko w jednym miejscu!

Tor przygotowany do zawodów. Obecnie nie są prowadzone na nim żadne prace. Na trybunach około półtora tysiąca widzów. W próbie toru po stronie gości wystąpią Jeleniewski i Łukaszewski. Gospodarze są w niej reprezentowani przez Skórnickiego oraz Michalskiego. Koniec próby toru. Na tor wyjechały ciągniki. Za kilka minut prezentacja zawodów. Na trybunach około 4 tys. widzów.

Zawodnicy wychodzą z parku maszyn na prezentację. Kibiców stale przybywa. Obecnie na trybunach około 6 tys. widzów, w tym 150 w sektorze gości. Trwa prezentacja, zawodnicy doszli na start. Koniec prezentacji. Wylosowano II zestaw startowy.

Gizatullin na ostatnim okrążeniu zaatakował Barana, ale nadział się na jego koło i uderzył w bandę. Mimo to zdołał przekroczyć linię mety. Na torze pojawiła się karetka, ale zawodnik wstał o własnych siłach.