Bieg 15
60
4 : 2
30

Pecyna na ostatnim okrążeniu wyprzedził Trojanowskiego. Gospodarze zdobyli punkt bonusowy.

Bieg 14
56
5 : 1
28
Marcin Wawrzyniak Rezerwa zwykła za Kenneth Hansen
1

Bieg bez walki. Defekt Lahtiego na ostatnim miejscu.

Bieg 13
51
5 : 1
27

Jakobsen popełnił błąd na starcie. Duńczyk na ostatnim okrążeniu wyprzedził Staszka. Przerwa na równanie toru.

0

Wawrzyniak na ostatnim łuku wyprzedził Pawlaka.

Bieg 11
43
5 : 1
23
Rafał Trojanowski Rezerwa taktyczna za Matej Kus
d

Bieg bez emocji. Defekt Trojanowskiego na trzecim miejscu.

Bieg 10
38
5 : 1
22
Patryk Karczmarz Rezerwa zwykła za Łukasz Przedpełski
2

Staszek atakował Karczmarza, lecz zanotował defekt na trzecim miejscu. Chwilę wcześniej z jazdy zrezygnował Kossakowski, który nie zjechał jeszcze z toru. Widząc problemy sprzętowe Staszka, Kossakowski ponownie odkręcił gaz i dojechał do mety po punkt. Przerwa na równanie toru.

Wkrótce usłyszycie o młodych żużlowcach z USA - rozmowa z Billy Hamillem, menadżerem reprezentacji USA

Bieg 9
33
5 : 1
21

Bezproblemowe zwycięstwo gospodarzy, którzy prowadzili od startu do mety.

Bieg 8
28
1 : 5
20
Paweł Staszek Rezerwa taktyczna za Matej Kus
2

Biełousow na ostatnim okrążeniu upadł przy próbie ataku na pozycję Trojanowskiego. Wirażowy, bez sygnalizacji sędziego zawodów, pokazał czerwoną flagę. Trojanowski widząc ją puścił gaz i wyprzedził go Pawlak. Bieg zostanie powtórzony w trzyosobowym składzie. W powtórce pewne zwycięstwo gości.

Bieg 7
27
4 : 2
15

Pecyna na drugim okrążeniu wyprzedził Staszka. Przerwa na kosmetykę toru.

Od kapitana wymaga się więcej - rozmowa z Jarosławem Hampelem o DPŚ w Pradze

Bieg 6
23
5 : 1
13

Karczmarz na pierwszym łuku po wewnętrznej wyprzedził obu rywali.

Bieg 5
18
3 : 3
12

Goście niemal przez cały wyścig jechali parą na podwójnym prowadzeniu. Jakobsen na ostatnim łuku fenomenalnym atakiem wyprzedził zarówno Trojanowskiego, jak i Kusa.

Bieg 4
15
4 : 2
9

Biełousow prowadził od starty do mety. Pawlak uporał się z Kossakowskim. Przerwa na kosmetykę toru.

Fotorelacja: Finał DPŚ w Pradze

Bieg 3
11
2 : 4
7

Hansen na dystansie wyprzedził Przedpełskiego. Następnie żużlowiec reprezentujący barwy Victorii Piła zjechał z toru.

Bieg 2
9
4 : 2
3

Pawlak przez cały wyścig atakował Wawrzyniaka. Jeździec Speedway Wandy Instal Kraków nie dał się wyprzedzić.

Bieg 1
5
5 : 1
1

W Pile ciepło i słonecznie. Nic nie stoi na przeszkodzie w rozegraniu pojedynku. Składy potwierdzone. W barwach gospodarzy awizowanego Jensena zastąpił Przedpełski. Z kolei wśród gości w miejsce Drożdżowskiego pojedzie Kus. W barwach Speedway Wandy Instal Kraków jako gość pojedzie Dominik Kossakowski. W pierwszym pojedynku 54:36 zwyciężyli krakowianie.

O godzinie 15:30 rozpoczęła się próba toru. Udział w niej wzięli Kossakowski, Trojanowski, Przedpełski i Karczmarz. Zakończyła się prezentacja. Pilanie odnieśli pewne zwycięstwo. Defekt Kusa na ostatnim miejscu.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?