Bieg 15
45
5 : 1
33

Nierówny start, powtórka w pełnej obsadzie. Mroczka otrzymał upomnienie za utrudnianie startu.

W powtórce Pedersen na dystansie przedarł się z trzeciej pozycji na pierwszą. Pawlicki i Mroczka do końca walczyli o dwa punkty.

1

Ostra walka o trzecie miejsce. Mroczka i Zengota równo wpadli na metę i sędzia po analizie zapisu wideo punkt przyznał zawodnikowi Unii Tarnów.

Bieg 13
38
5 : 1
28

Gospodarze lepiej wyszli spod taśmy i do mety nie oddali podwójnego prowadzenia. Pawlicki do ostatnich metrów musiał odpierać ataki Kołodzieja. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Grzegorz Drozd: Gdzie ci mężczyźni?

Bieg 12
33
4 : 2
27

Pawlicki na drugim okrążeniu minął Vaculika, a Musielak na następnym kółku uporał się z Kozą.

Bieg 11
29
2 : 4
25

Mroczka wygrał start i odniósł bezproblemowe zwycięstwo. W stawce nie liczył się Jonasson.

Bieg 10
27
5 : 1
21

Leszczynianie lepiej wyszli spod taśmy. Kołodziej do końca walczył z Musielakiem o dwa punkty. Na drugim okrążeniu kapitan Byków nie zostawił miejsca przy krawężniku i wjechał w niego Kołodziej, ale na szczęście obaj zawodnicy utrzymali się na motocyklach. Przerwa na równanie toru.

-> Zobacz galerię z pięknymi podprowadzającymi!

Bieg 8
22
2 : 4
20

Vaculik prowadził od startu do mety. Mroczka na pierwszym okrążeniu minął Smektałę.

Bieg 7
20
4 : 2
16

Pewne zwycięstwo Pedersena. Jonasson do końca atakował Kołodzieja. Przerwa na równanie toru.

-> Zwycięstwo w GP jest kwestią otwartą - rozmowa z Hansem Nielsenem, czterokrotnym zwycięzcą IMŚ

Bieg 5
16
1 : 5
14

Goście wygrali start i po pierwszym łuku objęli podwójne prowadzenie. Pawlicki bezskutecznie atakował Vaculika.

Bieg 4
15
3 : 3
9
Ernest Koza Rezerwa taktyczna za Damian Dąbrowski
0

Kołodziej przez cały bieg atakował Smektałę i receptę na pokonanie juniora Fogo Unii znalazł dopiero na ostatnich metrach. Obaj zawodnicy niemal równo wpadli na metę, a sędzia zawodów po analizie zapisu wideo przyznał trzy punkty Kołodziejowi. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Sprawdź swoją wiedzę! Rozwiąż nasz quiz żużlowy!

Bieg 3
12
4 : 2
6

Leszczynianie lepiej ze startu, ale Bjerre na pierwszym kółku minął Musielaka, a następnie odpierał jego ataki.

Bieg 2
8
5 : 1
4

Para Byków wygrała start i nie miała najmniejszych problemów z odniesieniem podwójnego zwycięstwa.

Bieg 1
3
3 : 3
3

W powtórce Vaculik wygrał start. Gonił go Pedersen, ale był zbyt wolny, by wyprzedzić Słowaka.

Upadek Jonassona na pierwszym łuku. Szwed o własnych siłach wstał z toru i udał się do parku maszyn. Powtórka w pełnej obsadzie. Jonasson jest zdolny do dalszej jazdy.

19:28 - na trybunach 8 500 fanów.

19:26 - koniec prezentacji. Zawody rozegrane zostaną według I zestawu startowego.

19:19 - początek prezentacji.

19:16 - na trybunach około 7 tysięcy widzów.

19:11 - koniec próby toru.

19:05 - ze strony leszczynian na próbę toru wyjechali Przemysław Pawlicki i Musielak.

19:03 - początek próby toru. Ze strony gości udział w niej biorą Madsen i Vaculik.

18:32 - trwa obchód toru.

18:20 - składy potwierdzone.

18:13 - w Lesznie lekkie zachmurzenie. Na tę chwilę zawody powinny się odbyć bez żadnych przeszkód.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?