• Chris Holder 3
  • Bartosz Zmarzlik 1
  • Antonio Lindbaeck 0
  • Tai Woffinden 2
Równe wyjście spod taśmy wszystkich zawodników. Holder objął prowadzenie, ale w pogoń za nim rzucili się pozostali żużlowcy. Zmarzlik na trzecim kółku minął Lindbaecka, ale nie zdołał dogonić Woffindena. Złoty medal IMŚ wywalczył Hancock, srebro zdobył Woffinden, a Zmarzlik sezon zakończył z brązowym medalem.
Półfinał nr 2
  • Piotr Pawlicki 0
  • Niels Kristian Iversen 1
Bieg przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce kapitalny start Woffindena, który wysforował się na prowadzenie. Na dystansie wyprzedził go Holder. Pawlicki do końca walczył o punkt z Iversenem.

-> Zobacz aktualną klasyfikację generalną cyklu Grand Prix
Półfinał nr 1
  • Bartosz Zmarzlik 2
  • Matej Zagar 1
  • Antonio Lindbaeck 3
  • Michael Jepsen Jensen 0
Zagar na pierwszym łuku zamknął Zmarzlika, a na przeciwległej prostej Polaka minął Lindbaeck. Zmarzlik rzucił się w pogoń za rywalami i na trzecim kółku wyprzedził Zagara. Polak wciąż jest w grze o srebrny medal IMŚ!
Bieg 20
  • Maciej Janowski 1
  • Andreas Jonsson 0
Odważny atak Lindbaecka, który na drugim wirażu wyprzedził Zmarzlika i Janowskiego. Na drugim łuku drugiego okrążenia Zmarzlik na chwilę wyprzedził Lindbaecka, ale ten odzyskał prowadzenie. Polak do końca atakował Szweda. Przerwa na kosmetykę toru.
Bieg 19
  • Tai Woffinden 3
  • Sam Masters 1
  • Piotr Pawlicki 2
  • Chris Holder 0
Bieg przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce Woffinden na wyjściu z pierwszego wirażu wyprzedził Pawlickiego. Polak zaciekle atakował Brytyjczyka. Z kolei Holder szybko uporał się z Mastersem, ale nie był w stanie odrobić dystansu do rywali. W dodatku na ostatniej prostej Holderowi zdefektował motocykl, co wykorzystał Masters.
Bieg 18
  • Niels Kristian Iversen 3
  • Peter Kildemand 1
  • Michael Jepsen Jensen 2
  • Jack Holder Rezerwa zwykła za Greg Hancock u
Najlepiej pierwszy łuk rozegrał Jensen. Za jego plecami trwała walka między Iversenem i Kildemandem. Iversen najpierw uporał się z Kildemandem, a na ostatnim okrążeniu wyprzedził Jensena. Na drugim łuku upadek na czwartej pozycji zanotował Holder, ale szybko wstał z toru i bieg został dokończony.
Bieg 17
  • Matej Zagar 3
  • Brady Kurtz 0
  • Fredrik Lindgren 2
  • Chris Harris 1
Zagar na dystansie uporał się z Lindgrenem. Szwed musiał uważać na ataki Harrisa. W stawce nie liczył się Kurtz.
Bieg 16
  • Niels Kristian Iversen 2
  • Andreas Jonsson 1
  • Fredrik Lindgren 0
Holder na pierwszym wirażu uporał się z Iversenem. Duńczyk rzucił się w pogoń za Australijczykiem, ale musiał uważać na Jonssona. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 14
  • Peter Kildemand 0
  • Brady Kurtz 1
  • Bartosz Zmarzlik 3
Pawlicki na przeciwległej prostej wyprzedził Kildemanda. Następnie Duńczyka atakował Zmarzlik i wyprzedził Duńczyka na drugim okrążeniu, a na trzecim kółku minął Pawlickiego. Kildemanda zdołał wyprzedzić również Kurtz.
Bieg 13
  • Michael Jepsen Jensen 1
  • Sam Masters 0
  • Antonio Lindbaeck 2
Upadek na pierwszym łuku zanotował Lindbaeck, którego wywiózł pod bandę Masters. Szwed o własnych siłach wstał z toru, a bieg zostanie powtórzony w pełnej obsadzie.

W powtórce Jensen atakował Zagara i jednocześnie musiał bronić się przed atakami Lindbaecka. Szwed na ostatnim kółku wyprzedził Duńczyka.
Bieg 12
  • Jack Holder Rezerwa zwykła za Piotr Pawlicki 2
  • Chris Harris 0
  • Michael Jepsen Jensen 3
Pawlicki nie wytrzymał emocji na starcie i zerwał taśmę. Kapitalny start Jacka Holdera, lecz już na drugim łuku po szerokiej wyprzedził go Jensen. Jonsson najpierw stoczył walkę o punkt z Harrisem, a następnie atakował Holdera. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 11
  • Max Fricke Wykluczenie Brady Kurtz 0
Tuż przed startem wyścigu zdefektował motocykl Kurtza i został on wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut. Jego miejsce zajął Fricke.

Woffinden najlepiej wyszedł spod taśmy i objął prowadzenie Na drugim okrążeniu Lindbaeck wyprzedził Iversena, a następnie atakował Woffindena. Wyprzedził go na ostatnim łuku.
Bieg 10
  • Peter Kildemand 3
Na pierwszym łuku Kildemand wysforował się na prowadzenie. Lindgren ostrym atakiem wyprzedził Janowskiego, a następnie rzucił się w pogoń za prowadzącym Duńczykiem.
Bieg 8
  • Andreas Jonsson 3
  • Greg Hancock 2
Jonsson najlepiej rozegrał pierwszy łuk. Następnie Szwed musiał bronić się przed atakami Hancocka. Walkę o punkt z Mastersem wygrał Kurtz. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 7
  • Tai Woffinden 0
Zmarzlik na pierwszym kółku uporał się z Lindgrenem i pognał do mety po trzy punkty. Polak systematycznie powiększał przewagę nad rywalami. Woffinden do końca ścigał Jensena, ale ten nie popełnił żadnego błędu i nie dał się wyprzedzić.
Bieg 6
Niebezpieczna sytuacja na pierwszym łuku. Kildemand miał problemy z opanowaniem motocykla na wyjściu z wirażu, ale na szczęście pozostałym zawodników udało się ominąć Duńczyka. Lindbaeck odpierał ataki Holdera, ale na ostatniej prostej Australijczyk minimalnie wyprzedził Szweda. Z kolei Harris na ostatnim wirażu minął Kildemanda.
Bieg 5
  • Matej Zagar 0
Na wyjściu z pierwszego łuku Iversen i Janowski wyprzedzili Pawlickiego. Duńczyk wygrał z dużą przewagą. Z kolei Janowski musiał uważać na ataki Pawlickiego i na ostatnim okrążeniu stracił on drugą pozycję na rzecz rodaka.
Bieg 4
  • Antonio Lindbaeck 1
  • Greg Hancock 3
Pawlicki na wejściu w drugi łuk wyprzedził Hancocka, ale ten na drugim kółku odzyskał prowadzenie. O punkt zaciekle walczyli Lindgren i Lindbaeck. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł Lindbaeck. Greg Hancock zapewnił sobie tytuł mistrza świata!

Bieg 3
Zmarzlik na wejściu w pierwszy łuk zamknął Harrisa, a następnie odparł atak Mastersa. Australijczyk początkowo gonił Polaka, a następnie musiał uważać na napędzającego się Iversena. Duńczyk na trzecim kółku wyprzedził Mastersa.
Bieg 2
  • Chris Holder 2
Dobry start Jensena, który po wyjściu z pierwszego łuku miał kilka metrów przewagi nad rywalami. Holder na pierwszym wirażu drugiego okrążenia wyprzedził Janowskiego. Wcześniej doszło do kontaktu między Kurtzem i Holderem, ale bez konsekwencji.
Bieg 1
  • Matej Zagar 2
Na pierwszym wirażu upadek zanotował Kildemand. Wyścig został przerwany. Dla Duńczyka zabrakło miejsca na wejściu w pierwszy łuk. Powtórka w pełnym zestawieniu.

Kapitalny start Woffindena, który na wejściu w pierwszy łuk zamknął rywali i pognał do mety po trzy punkty. W pogoń za Brytyjczykiem rzucił się Zagar, ale nie zdołał minąć wciąż aktualnego mistrza świata. Kildemand zupełnie nie liczył się w stawce.

O godzinie 10:04 rozpoczęła się efektowna prezentacja.

W Melbourne rozstrzygnie się walka o medale Indywidualnych Mistrzostw Świata, a także o miejsca w ósemce. Początek zawodów o godzinie 10:00.

Nadchodzące biegi
Bieg 9
  • Greg Hancock w
Hancock dobrze rozegrał pierwszy łuk i już po wyjściu z niego miał kilka metrów przewagi nad rywalami. Na drugim łuku czwartego okrążenia Amerykanina wyprzedził Holder. Zmarzlik po pierwszym wirażu został z tyłu i próbował odrabiać dystans do Zagara. Hancock został wykluczony za niesportowe zachowanie.
Bieg 15
  • Max Fricke Rezerwa zwykła za Greg Hancock u
  • Chris Harris 2
Hancock nie zgodził się z decyzją jury o odebraniu mu punktów i wycofał się z zawodów. Jego miejsce zajmą rezerwowi. Woffinden wygrał z dużą przewagą. Janowski próbował atakować Harrisa, ale nie zdołał go wyprzedzić. Fricke upadł jadąc na czwartej pozycji, lecz szybko podniósł się z toru i bieg został dokończony.