Reprezentacja Wielkiej Brytanii Wielka Brytania Reprezentacja Wielkiej Brytanii 32
3 Daniel King D. King Daniel King t 0 - 2 3 5
  • Fredrik Lindgren 1
  • Piotr Pawlicki 3
  • Chris Holder 0
  • Tai Woffinden 2
Świetny start Pawlickiego, który przedarł się na prowadzenie i do mety nie oddał pierwszego miejsca. Za plecami Polaka pewnie jechał Woffinden, a o trzecią lokatę walczyli Lindgren i Holder.
Bieg 19
  • Krzysztof Kasprzak 2
  • Josh Grajczonek 0
  • Daniel King 3
  • Fredrik Lindgren Rezerwa taktyczna za Antonio Lindbaeck 1
Polacy są o krok od zdobycia mistrzostwa świata. By tak się stało Kasprzak musi zdobyć co najmniej punkt.

Mamy to! Polska wywalczyła mistrzostwo świata! Kasprzak napędził się na drugim łuku pod bandą i wyprzedził Grajczonka, a następnie gonił Kinga. Na trzecim kółku Lindgren uporał się z Grajczonkiem.
  • Jason Doyle 2
Bardzo dobry start Ljunga, który na pierwszym wirażu odparł atak Dudka, ale już na drugim łuku Polak minął Szweda i pognał do mety po trzy punkty. Na czwartym kółku Doyle wyprzedził Ljunga.
Bieg 15
  • Antonio Lindbaeck 0
  • Bartosz Zmarzlik 1
  • Tai Woffinden 3
  • Chris Holder Rezerwa taktyczna za Josh Grajczonek 2
Holder pojedzie jako rezerwa taktyczna. Woffinden najlepiej rozegrał pierwszy łuk i pognał do mety po trzy punkty. Zmarzlik musiał bronić się przed atakami Lindbaecka.
Bieg 14
  • Krzysztof Kasprzak 0
  • Daniel King 2
  • Chris Holder 3
Na pierwszym łuku doszło do kontaktu pomiędzy Ljungiem i Kasprzakiem. Skorzystali z tego King oraz Holder, który walczyli o pierwszą lokatę. Na drugim łuku Kasprzak zakopał się pod bandą i stracił dystans do rywali. Polak szybko odrobił dystans do Ljunga, ale nie zdołał go wyprzedzić.
Bieg 13
  • Robert Lambert 1
  • Patryk Dudek 2
  • Fredrik Lindgren 3
Na pierwszym łuku Lindgren przy krawężniku przedarł się na prowadzenie. Dudek na drugim wirażu po szerokiej minął Mastersa, a następnie atakował Lamberta i wyprzedził go na trzecim okrążeniu.
Bieg 12
  • Tai Woffinden Rezerwa taktyczna za Daniel King , Joker 6
  • Sam Masters Rezerwa taktyczna za Josh Grajczonek 0
  • Piotr Pawlicki 2
Woffinden jako joker. Bieg został przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce najlepiej spod taśmy wyszedł Woffinden. Kapitalna akcja Pawlickiego! Na przeciwległej prostej drugiego okrążenia Polak wyprzedził Lindgrena i Msatersa. Pewna wygrana Woffindena. Przerwa na kosmetykę toru.
Bieg 11
Zmarzlik na pierwszym łuku ściął do krawężnika i była to bardzo dobra decyzja, gdyż wyprzedził jadących po szerokiej rywali. Polak odpierał ataki Doyle'a.
Bieg 10
  • Chris Holder 2
  • Andreas Jonsson 0
  • Patryk Dudek 1
Start zdecydowanie wygrał Woffinden. Dudek na drugim łuku wszedł pod łokieć Jonssona i wyprzedził go, a następnie gonił Holdera.
Bieg 9
  • Sam Masters 3
  • Antonio Lindbaeck 1
  • Craig Cook 0
Na pierwszym łuku Masters wywiózł Cooka, który spadł na koniec stawki. Australijczyk musiał uważać na Kasprzaka, a Cook dzielnie walczył o punkt z Lindbaeckiem.
Bieg 8
Pawlicki na wejściu w pierwszy łuk założył się na rywali i wyszedł na prowadzenie. Polak uzyskał kilka metrów przewagi nad rywalami i pewnie jechał do mety po trzy punkty. Woffinden na dystansie uporał się z Ljungiem. Przerwa na kosmetykę toru.
Bieg 7
  • Fredrik Lindgren 2
  • Chris Holder 1
Świetna szarża Zmarzlika na wyjściu z pierwszego łuku. Polak znalazł dziurę między Holderem i Lindgrenem, dzięki czemu przedarł się na prowadzenie, a następnie powiększał przewagę nad rywalami. Zaciętą walkę o dwa punkty stoczyli Holder i Lindgren. Górą był Szwed.
Bieg 6
  • Antonio Lindbaeck 2
  • Daniel King 0
  • Jason Doyle 3
Na pierwszym łuku po szerokiej napędził się Doyle, który wyprzedził Dudka. Polak starał się minąć Australijczyka, ale na pierwszym wirażu drugiego okrążenia Dudka wyprzedził Lindbaeck.
Bieg 5
  • Krzysztof Kasprzak 3
Kapitalny start Jonssona, ale jeszcze lepszą szarżą na pierwszym wirażu popisał się Kasprzak, który minął Szweda i pognał do mety po trzy punkty. Jonsson początkowo musiał uważać na napędzającego się Lamberta, ale szybko uciekł Brytyjczykowi, który następnie bronił się przed Grajczonkiem.
Bieg 4
  • Piotr Pawlicki 0
  • Antonio Lindbaeck 3
Najlepiej pierwszy łuk rozegrał Lindbaeck, który napędził się po szerokiej i szybko uzyskał przewagę nad rywalami. O trzecią lokatę walczyli Pawlicki i Lambert. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł Brytyjczyk. Przerwa na kosmetykę toru.
Bieg 2
  • Peter Ljung 2
Kolejny wyścig został przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce Dudek na wejściu w pierwszy łuk założył się na Grajczonka i rzucił się w pogoń za Ljungiem. Polak wyprzedził Szweda już na wyjściu z drugiego łuku.
Bieg 1
  • Jason Doyle 0
  • Krzysztof Kasprzak 1
Wyścig został przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce świetnie ze startu ruszył Kasprzak, który na wejściu w pierwszy łuk założył się na Lindgrena. Na drugim wirażu Polaka wyprzedził jednak Woffinden, a na pierwszym łuku drugiego okrążenia Kasprzaka minął Lindgren. Polak próbował odzyskać drugą lokatę, ale nie zdołał pokonać Szweda.

Początek zawodów zaplanowany jest na godzinę 20:00. Mistrzowskiego tytułu bronić będą Szwedzi, którzy pewnie zwyciężyli w półfinale w Vastervik. Z kolei półfinał w Vojens zakończył się triumfem Polaków. Z barażu awans do finału wywalczyli Australijczycy, a stawkę finalistów uzupełnili gospodarze - reprezentacja Wielkiej Brytanii.
Nadchodzące biegi
Bieg 3
  • Andreas Jonsson 3
  • Sam Masters 2
  • Daniel King t
Znów sędzia przerwał wyścig tuż po starcie. Tym razem taśmy dotknął King i został wykluczony.

Świetny bieg! W powtórce najlepiej ze startu wyszedł Masters. Na wejściu w drugi łuk na chwilę Zmarzlika wyprzedził Jonsson, ale Polak szybko odzyskał drugą lokatę. Następnie ubiegłoroczny mistrz świata juniorów atakował Mastersa. Walkę pomiędzy Polakiem i Australijczykiem wykorzystał Jonsson, który na przeciwległej prostej czwartego okrążenia minął obu rywali.
Bieg 16
  • Craig Cook 3
  • Jason Doyle w
  • Andreas Jonsson 1
W poprzednim biegu Holder pojechał jako rezerwa taktyczna. W 16. wyścigu trener Mark Lemon zdecydował się na wykorzystanie jokera. Podwójnie będą liczone punkty Doyle'a.

Na drugim łuku było bardzo ciasno, doszło do kontaktu między Pawlickim i Doylem, w efekcie czego Polak upadł na tor. Z powtórki wykluczony został Doyle, który był winowajcą upadku Polaka.

W powtórce start wygrał Cook. Pawlicki skupił się na odpieraniu ataków Szweda. Przerwa na kosmetykę toru.