18 11 Albert Latypov t - - - - 0
Bieg 20
Jordan Dubernard Rezerwa zwykła za Albert Latypov
w

Bieg przerwany, kiepsko wyglądający upadek trzech zawodników. Na szczęście wszyscy podnieśli się o własnych siłach. Sędzia postanowił z powtórki wykluczyć Dubernarda.

Bieg 16

Bellego od początku jechał na czele stawki i bez większych problemów odpierał wszelkie ataki rywali. Przerwa.

Bieg 14
Julien Cayre Rezerwa zwykła za Albert Latypov
0
Bieg 13

Znakomity wyścig pełen zwrotów akcji. Zawodnicy do końca walczyli o triumf.

Bieg 9
0

Latypov wycofał się z zawodów. Przed rozpoczęciem poprzedniego wyścigu Rosjaninowi rozleciał się silnik i nie jest w stanie kontynuować jazdy.

Bieg 8
Julien Cayre Wykluczenie Tomas H. Jonasson
1

Upadek Vicentina na pierwszym łuku. Zawodnik wykluczony z powtórki. Jonasson z kolei spóźnił się do drugiego podejścia i zostanie zastąpiony przez rezerwowego. Przerwa.

Bieg 7
0

Latypov w ogóle nie wyjechał do biegu, ponieważ miał problem z silnikiem. Zastąpi go Dubernard. W wyścigu Jakobsen i Dilger bardzo ostro walczyli o zwycięstwo.

Bieg 6

Upadek Protasiewicza. Na szczęście Polak bardzo szybko wstał o własnych siłach. Z powtórki został jednak wykluczony.

Bieg 4

Zawodnicy jechali dość blisko siebie, ale jednocześnie asekuracyjnie - żaden nie pokusił się o poważniejszy atak. Przerwa.

Bieg 3
Julien Cayre Taśma Albert Latypov
0

Świetny bieg w wykonaniu Davida Bellego. Francuz jechał trzeci, ale znakomitym atakiem wyprzedził zarówno Jonassona, jak i Szczepaniaka.

Bieg 2

Bieg przerwany z powodu upadku Jakobsena. Sytuacja miała miejsce na pierwszym łuku i nikt nie został wykluczony. W powtórce Jakobsen w znakomity sposób przedarł się z końca stawki na drugą pozycję.

Bieg 1
Jordan Dubernard Taśma Zdenek Holub
0

Bieg zostanie powtórzony z powodu problemów z taśmą. W drugiej próbie Holub dotknął taśmy i został wykluczony. Zastąpi go pierwszy rezerwowy.

20:39 - Trwa prezentacja.

20:35 - Dzisiejszy turniej obejrzy około 2 000 osób. Wkrótce powinna rozpocząć się prezentacja. Awans do SEC Challenge wywalczy czterech najlepszych zawodników, z zastrzeżeniem, że maksymalnie dwóch z jednej federacji.

17:20 - Na stadionie w Lamothe-Landerron rozpoczęły się właśnie mistrzostwa Francji, które poprzedzą ostatni półfinał eliminacji do SEC. Pogoda cały czas sprzyja - jest słonecznie, choć dość wietrznie.

14:50 - W Lamothe-Landerron pogoda wygląda coraz lepiej. Na szczęście nie zapowiada się na żadne opady deszczu.

-> FOTO 1, -> FOTO 2, -> FOTO 3

14:40 - Zawodnicy rozpoczęli próbne jazdy.

10:45 - Po nocnych opadach, pogoda na tę chwilę jest dobra. Co najważniejsze, już nie pada deszcz. Na niebie jest trochę szarych chmur, przez które przebija się słońce.

Bieg o 2. miejsce

Klindt nie wyjechał do wyścigu, więc Szczepaniak zajął drugie miejsce w zawodach.