• Robert Lambert 2
  • Kacper Woryna 0
  • Brady Kurtz 1
  • Bartosz Smektała 3

Pasjonująca walka pomiędzy Smektałą, Lambertem i Kurtzem. Górą w tej szaleńczej rywalizacji wychowanek leszczyńskich Byków. Lambert i Kurtz wpadli na metę niemalże równo. Wyśmienite ściganie w finale.

Półfinał nr 2
  • Max Fricke w
  • Dimitri Berge 1
  • Bartosz Smektała 2
  • Robert Lambert 3

Bieg przerwany. Na drugim wirażu jadący za plecami Smektały Fricke nie opanował motocykla i upadł na tor. Australijczyk samodzielnie wrócił do parku maszyn. Uszkodzeniu uległa dmuchana banda. Trwa jej naprawa. W powtórce Smektała ścigał prowadzącego Lamberta.

Półfinał nr 1
  • Brady Kurtz 3
  • Kacper Woryna 2
  • Maksym Drabik w
  • Andreas Lyager 1

Świetną akcję na pierwszym łuku wykonał Drabik, który wysunął się za plecy Kurtza. Niestety bieg został przerwany, bo na prostej startowej Polak uderzył w bandę i stracił panowanie nad motocyklem. Drabik przekoziołkował po torze. Na szczęście ominął go Lyager. Sytuacja wyglądała bardzo źle, ale Polak po dłuższej przerwie pozbierał się z toru i wrócił do parku maszyn o własnych siłach. Udał się jednak do ambulansu. Pierwsze doniesienia mówią o złamanym barku. Teraz uda się do szpitala na kompleksowe badania. W powtórce pewne zwycięstwo odniósł Kurtz.

Bieg 20
  • Max Fricke 3
  • Andreas Lyager 2
  • Lukas Fienhage 0
  • Michael Haertel 1

Pewne zwycięstwo Maxa Fricke'a. Haertel ścigał Lyagera przez pierwsze dwa okrążenia. Później Duńczyk uciekł młodemu Niemcowi.

Bieg 19
  • Jack Holder 3
  • Eduard Krcmar u
  • Patrick Hansen 1

Woryna atakował Krcmara na pierwszym łuku przy krawężniku, Czech był szybszy i zajął się gonieniem Holdera. Woryna z kolei na chwilę spadł nawet na ostatnią lokatę, lecz szybko odzyskał punktowaną pozycję. Wydawało się, że nic się już nie wydarzy w tej odsłonie nie wydarzy, lecz niestety koncentrację stracił Krcmar. Reprezentantem Czech mocno zarzuciło na ostatnim łuku i uderzył o tor. Na szczęście dość szybko się pozbierał. Wyglądalo to bardzo groźnie.

Bieg 18
  • Maksym Drabik 3
  • Alexander Woentin 0
  • Jewgienij Kostygow 1

Maksym Drabik wygrał start i wysunął się na prowadzenie, ale na pierwszym łuku pod łokieć próbował mu wjechać Robert Lambert. Polak na środku toru był jednak zdecydowanie szybszy i uciekł przeciwnikowi.

Bieg 17
  • Dominik Kubera 0

Smektała przeciskał się od wewnętrznej na wyjściu z pierwszego łuku pod Kurtza, ale Australijczyk jest w Guestrow piekielnie szybki. Obronił się przed atakiem Polaka i ostatecznie pewnie zwyciężył. Niestety ponownie nie liczył się Dominik Kubera.

Za nami cztery serie startów, a to oznacza, że jeśli zawody zostaną przerwane to wyniki zostaną zaliczone. Zapowiada się jednak na to, że turniej będzie kontynuowany. Przerwa.

Bieg 16
  • Maksym Drabik 2
  • Patrick Hansen 0

Atomowy start Smektały, który wygrał z bardzo dużą przewagą. Za nim w dużej odległości podążał Maksym Drabik. Z tyłu trwała rywalizacja o jeden punkt.

Bieg 15
  • Jewgienij Kostygow u
  • Jack Holder 1
  • Dimitri Berge 2

Dobry start, szybki dojazd do pierwszego łuku i pewne zwycięstwo w wykonaniu Maxa Fricke'a. Na pierwszym wirażu upadł Kostygow, ale szybko zebrał się z toru i wyścig nie został przerwany.

Bieg 14
  • Alexander Woentin 2
  • Eduard Krcmar 0
  • Lukas Fienhage 1

Kurtz znów dobrze wystartował i już na dojeździe do pierwszego łuku był zdecydowanie na czele stawki. Na pierwszym wirażu drobne problemy miał Krcmar, który w efekcie spadł na ostatnią lokatę.

Bieg 13

Woryna na pierwszym łuku próbował wyprzedzić po zewnętrznej Lamberta, lecz ten sukcesywnie poszerzał mu tor jazdy i Polak nie dał rady obok niego przemknąć. Później stawka się rozjechała. Nie liczył się Kubera.

Zawody są prowadzone w ekspresowym tempie, co zrozumiałe przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Przerwa.

Bieg 12
  • Eduard Krcmar 3
  • Michael Haertel 0
  • Robert Lambert 1

Berge przeciskał się na pierwszym łuku przy krawężniku, ale wysunięty nieco szerzej Krcmar panował nad sytuacją. Czech wyjechał na środek toru, nabrał prędkości i pomknął na czoło stawki.

Bieg 11
  • Maksym Drabik u

Od początku wyścigu prowadził Brady Kurtz. Niestety na drugim wirażu jadąc na końcu stawki uślizgł zanotował Maksym Drabik. Polak zdążył jednak zejść z motocyklem na murawę i bieg nie został przerwany. Emocji jak na lekarstwo.

Bieg 10
  • Kacper Woryna 1
  • Max Fricke 2

Smektała prowadził od startu. Woentin na pierwszym łuku nabrał przyczepności po zewnętrznej i na ułamek sekundy wysunął się na drugie miejsce, ale natychmiast spadł na koniec stawki. Fricke zawzięcie ścigał Smektałę.

Bieg 9
  • Patrick Hansen 2
  • Dominik Kubera 3

Kubera pomknął na pierwszym łuku środkiem toru i na wyjściu z wirażu wyjechał na pierwsze miejsce. W dalszej fazie wyścigu nic ciekawego się nie działo.

Zakończyła się druga seria. Czas na krótką przerwę.

Bieg 8
  • Dominik Moeser Taśma Michael Haertel d
  • Brady Kurtz 2
  • Kacper Woryna 3

Bieg przerwany. Taśmy dotknął Michael Haertel. W powtórce Woryna jadąć środkiem toru objechał Brady Kurtza i to dało mu prowadzenie. Polak musiał mieć się na baczności, bo Australijczyk zaciekle go ścigał.

Bieg 7

Robert Lambert napędził się na szerokiej na wyjściu z pierwszego łuku i wysunął się przed prowadzącego dotychczas Bartosza Smektałę. W dalszej fazie wyścigu zawodnicy jechali jeden za drugim tą samą ścieżką.

Bieg 6
  • Andreas Lyager 3

Równy start całej czwórki, ale Lyager wykorzystał pierwsze pole i wysunął się na prowadzenie na pierwszym łuku. Pozostała trójka rywalizowała między sobą i Woentin wyjechał przed Berge. Francuz starał się odbić pozycję , ale Woentin dobrze się bronił.

Bieg 5
  • Dominik Kubera 1

Max Fricke uciekł Drabikowi ze startu i był dla Polaka nie do dogonienia. Zawodnicy jechali gęsiego.

Za nami pierwsza seria. Przerwa.

Bieg 4
  • Bartosz Smektała w

Na pierwszym łuku uślizg zanotował Smetkała. Bieg został przerwany. W Polaka uderzył Eduard Krcmar, ale na szczęście niegroźnie. Zawodnik Fogo Unii szybko pozbierał się z toru. W powtórce nie pojedzie, bowiem został wykluczony. W powtórce Krcmar pomknął z czwartego pola i na pierwszym łuku wysunął się na prowadzenie. Lyager z kolei uporał się z Kostygowem, również na pierwszym wirażu.

Bieg 3

Drabik wygrał start, najszybciej dojechał do pierwszego łuku i wysunął się na czoło stawki. Polak w dalszym ciągu pozostaje niepokonany w IMŚJ. Woryna jechał dość daleko za Dimitrim Berge.

Bieg 2

Kurtz bardzo dobrze wystartował i na pierwszym łuku założył Maxa Fricke'a. Lambert starał się dogonić drugiego Australijczyka, ale nie był w stanie mu mocniej zagrozić.

Bieg 1
  • Alexander Woentin 1
  • Jack Holder d
  • Michael Haertel 2

Ciasno na wejściu w pierwszy łuk. Haertel próbował założyć się na Holdera. Australijczyk zderzył się z Woentinem i obaj upadli na tor. Wyścig przerwany. Na szczęście obaj do parku maszyn wrócili o własnych siłach. W powtórce Kubera dobrze wystartował, przykleił się do krawężnika i uciekł rywalom. Na drugim łuku Haertel wyprzedził Holdera i wysunął się na drugą lokatę. Australijczyk chwilę później zdefektował.

Mimo padającego deszczu, zawody się rozpoczynają. Uczestnicy pierwszego biegu wyjechali na tor.

Niestety w Guestrow pada deszcz i trwają prace przy nawierzchni.

Przypominamy, że pierwszą rundę z kompletem punktów wygrał Maksym Drabik. Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią zawodów.

Choć zawody mają się rozpocząć dopiero za dwie i pół godziny, to na trybunach pojawiają się już pierwsi kibice.

Trwa odbiór techniczny.

W Guestrow niestety pada deszcz, ale tor został zabezpieczony folią. Na tę chwilę organizatorzy przewidują, że zawody powinny rozpocząć się zgodnie z planem, czyli o godz. 20:00.