Rezerwa zwykła: Kamil Nowacki za Renata Gafurowa.

Nicolai Klindt nie był w stanie dogonić rozpędzonego Ilji Czałowa. Kamil Nowacki nie nawiązał walki.

• Patrick Hansen 3
  • Bjarne Pedersen 1
  • Kamil Kiełbasa Rezerwa zwykła za Stanisław Burza 0

Rezerwa zwykła: Kamil Kiełbasa za Stanisława Burzę.

Cała czwórka pozostawała w kontakcie na pierwszym okrążeniu. Później stawka się rozciągnęła.

• Nicolai Klindt 3

Atomowy start Nicolaia Klindta, który na dojeździe do pierwszego łuku miał już kilka metrów przewagi nad rywalami. Duńczyk zdeklasował rywali. Na drugim łuku pierwszego okrążenia Kamil Brzozowski wyprzedził Josefa Franca, a następnie odparł jego ataki.

• Josef Franc Rezerwa taktyczna za Marcin Rempała 3

Rezerwa taktyczna: Josef Franc za Marcina Rempałę.

Bjarne Pedersen próbował zbliżyć się do Josefa Franca, ale Czech był zbyt szybki. Kamil Nowacki dojechał do mety daleko z tyłu, natomiast Krystian Stefanów stracił do Nowackiego kolejnych 30 metrów.

• Renat Gafurow 3

Od startu do mety na prowadzeniu znajdowali się zawodnicy MDM Komputery TŻ Ostrovii. Na początku czwartego okrążenia defekt motocykla zanotował jadący na trzecim miejscu Patrick Hansen. Duńczyk dojechał jednak do mety.

• Josef Franc 2

Rezerwa taktyczna: Patrick Hansen za Marcina Rempałę.

Wyścig bez większych emocji. Od startu do mety prowadził Nicolai Klindt, natomiast Marcel Studziński nie nawiązał walki.

• Stanisław Burza 1

Po starcie wyścig układał się na 5:1 dla gospodarzy. Renat Gafurow wyprzedził Stanisława Burzę, a następnie pomiędzy zawodnikami utworzyły się duże różnice.

• Kamil Kiełbasa 1

Znakomity wyścig. Ilja Czałow dwoił się i troił, aby wyprzedzić Bjarne Pedersena. Ostatecznie sztuka ta udała mu się dopiero na ostatnich metrach. Kamil Kiełbasa natomiast uporał się ze Zbigniewem Sucheckim.

• Kamil Nowacki 0

Wyścig bez większych emocji. Pewne zwycięstwo odniósł Nicolai Klindt. Pomiędzy zawodnikami utworzyły się spore odległości.

Cztery minuty przerwy dla Ilji Czałowa, który za moment pojedzie w trzecim biegu z rzędu.

• Kamil Kiełbasa Rezerwa taktyczna za Krystian Stefanów 0

Rezerwa taktyczna: Kamil Kiełbasa za Krystiana Stefanówa.

Ciasno w pierwszym łuku, wskutek czego Kamil Kiełbasa spadł na ostatnie miejsce. Junior gospodarzy starał się atakować Kamila Brzozowskiego, a Renat Gafurow Ilję Czałowa.

• Zbigniew Suchecki 3

Rezerwa taktyczna: Ilja Czałow za Marcina Rempałę.

Kolejne zdecydowane zwycięstwo odniósł Zbigniew Suchecki. Za jego plecami trwała walka o dwa punkty pomiędzy Ilją Czałowem i Bjarne Pedersenem. Rosjanin zdołał odjechać swojemu rywalowi.

Bieg 4
70.23 sek.
KSM Krosno 8
4 : 2
16 TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.
  • Marcel Studziński d

Marcel Studziński zanotował defekt motocykla na ostatniej pozycji. Przez cały wyścig Nicolai Klindt zaciekle atakował Ilję Czałowa.

• Kamil Brzozowski 3

Wyścig bez większych emocji. Pewne zwycięstwo odnieśli ostrowianie. Renata Gafurowa starał się gonić Josef Franc, ale jego strata była zbyt duża. Marcin Rempała nie nawiązał walki.

• Marcel Studziński 1

Najlepszym startem popisał się Kamil Nowacki, a Kamil Kiełbasa rozdzielił parę gości. Junior KSM-u rzucił się w szaleńczą pogoń za rywalem, ale jego ataki były nieskuteczne.

Bieg 1
70.03 sek.
KSM Krosno 1
1 : 5
5 TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.

Wyścig został przerwany, ponieważ na pierwszym łuku upadek zanotował Patrick Hansen. Do Duńczyka wyjechała karetka, ale zawodnik KSM-u wstał o własnych siłach i wraca do parku maszyn. W momencie przerwania wyścigu było 5:1 dla Ostrovii.

Powtórka odbędzie się w pełnym składzie. Patrick Hansen jest zdolny do dalszej jazdy. Druga odsłona wyścigu również przebiegła po myśli gości. Ostrowianie lepiej rozegrali pierwszy łuk i pomknęli po podwójne zwycięstwo. Pewną wygraną wywalczył Zbigniew Suchecki, a Stanisław Burza próbował zbliżyć się do Bjarne Pedersena.

Wylosowano pierwszy zestaw pól startowych.

Prezentacja dobiegła końca. Zawodnicy wracają do parku maszyn. Mecz rozpocznie się za kilka chwil.

W Krośnie rozpoczyna się prezentacja.

Odbędzie się teraz kosmetyka toru, po której rozpocznie się prezentacja uczestników meczu.

Próba toru dobiegła już końca.

Ze strony gospodarzy na tor wyjechali Josef Franc i Patrick Hansen. Ostrovię reprezentują Kamil Brzozowski i Bjarne Pedersen.

Rozpoczęła się próba toru.

W Krośnie trwają przygotowania do meczu. (fot. Michał Krupa)

Na trybunach zasiadają już pierwsi kibice. O godz. 15.45 rozpocznie się próba toru.

Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie?

Żadnych zmian w składzie nie przewiduje również MDM Komputery TŻ Ostrovia.

Skład gospodarzy potwierdzony. Pod numerem 14 wystąpi Krystian Stefanów.

MDM Komputery TŻ Ostrovia zajmuje aktualnie drugie miejsce w ligowej tabeli. KSM Krosno natomiast znajduje się na ostatniej pozycji.

W Krośnie są już obecni pierwsi zawodnicy, w tym m.in. Marcel Studziński.

Pogoda w Krośnie się poprawiła. Spotkanie wydaje się być niezagrożone (fot. Marlena Bajger)

Pod znakiem zapytania stał występ Nicolaia Klindta, który miał na ten dzień zaplanowany mecz w lidze angielskiej. Ostatecznie pojedynek pomiędzy Newcastle Diamonds i Workington Comets został odwołany.

W pierwszym meczu MDM Komputery TŻ Ostrovia zwyciężyła 60:29.

Aktualny stan toru w Krośnie (fot. Marlena Bajger)