7 7 Bartłomiej Kowalski B. Kowalski Bartłomiej Kowalski 2 2 2 3 2 11
8 9 Jakub Osyczka J. Osyczka Jakub Osyczka 1 3 2 1 0 7 +3
9 4 Przemysław Giera P. Giera Przemysław Giera w 1 1 3 2 7 +2

Przerwa na kosmetykę toru.

Aż siedmiu zawodników zdobyło po 11 punktów! Niezwykła sytuacja w Rybniku. Odbędzie się jeszcze bieg dodatkowy o miejsca 8-10.

Bieg 20
66.83 sek.
  • Jakub Miśkowiak 3
  • Bartosz Curzytek 1
  • Nikodem Bartoch 0
  • Przemysław Giera 2

Dobry start Giery, którego w pierwszym łuku delikatnie przyblokował Miśkowiak. Duże odstępy między zawodnikami.

Bieg 19
68.03 sek.
  • Dominik Tyman 0
  • Mateusz Cierniak 3
  • Wiktor Lampart 2
  • Krzysztof Sadurski 1

Wyścig bez historii. Zawodnicy jechali gęsiego.

Bieg 18
68.14 sek.
  • Jakub Osyczka 0
  • Przemysław Liszka 3
  • Bartłomiej Kowalski 2
  • Patryk Zieliński 1

Osyczka zupełnie zdezorientowany na starcie - puścił gaz w momencie, gdy taśma poszła w górę. Kontynuował bieg w spacerowym tempie. Nieświadomy tego Zieliński od trzeciego okrążenia zwolnił. Osyczka w tym momencie przyśpieszył, ale nie dogonił rywala.

Bieg 17
69.37 sek.
  • Mateusz Tudzież 1
  • Mateusz Świdnicki 2
  • Michał Curzytek 3
  • Dawid Rempała 0

Bieg bez historii, kolejność została ustalona już na pierwszym łuku.

• Michał Curzytek 2

Przemysław Giera mądrze rozegrał pierwszy łuk i zdołał odeprzeć ataki Michała Curzytka.

Bieg 15
67.69 sek.
  • Patryk Zieliński 0
  • Dominik Tyman 2
  • Dawid Rempała 1

Jakub Miśkowiak najlepiej wyszedł spod taśmy i odniósł zdecydowane zwycięstwo.

Bieg 14
68.98 sek.
  • Przemysław Liszka 2
  • Wiktor Lampart 3
  • Mateusz Świdnicki 1

Równo start całej czwórki. Liszka zaciekle atakował Świdnickiego i minął go na ostatnim łuku.

Bieg 13
69.22 sek.
  • Bartłomiej Kowalski 3
  • Mateusz Cierniak d
  • Przemysław Konieczny Wykluczenie Kacper Gosik 2
  • Mateusz Tudzież w

Mateusz Tudzież upadł po tym jak najechał na tylne koło Bartłomieja Kowalskiego. Zawodnik ROW-u jest wykluczony z powtórki. Wraca do parku maszyn o własnych siłach.

Wyścig przerwany z powodu nierównego startu. Kowalski i Curzytek otrzymali ostrzeżenia.

W kolejnej odsłonie Curzytek stał nieruchomo, ale koło jego motocykla buksowało, wskutek czego delikatnie się ruszył. Otrzymał drugie ostrzeżenie i został wykluczony. Za Curzytka pojedzie Gosik.

Kuriozalna sytuacja. Kacper Gosik został wykluczony za przekroczenie limitu dwóch minut, choć kilkanaście sekund znajdował się na swoim polu startowym. Podczas gdy pozostali podjechali pod taśmę, Gosik nieznacznie się odsunął i w tym momencie czas dobiegł końca. Za Gosika pojedzie Przemysław Konieczny.

Mateusz Cierniak zanotował defekt na prowadzeniu.

Bieg 12
68.83 sek.
  • Przemysław Giera 1

Po starcie prowadzili Lampart i Giera, ale na wyjściu z pierwszego łuku rozdzielił ich Kowalski. Zawodnik forBET Włókniarza do końca gonił Lamparta.

Bieg 11
68.42 sek.
  • Mateusz Świdnicki 3
  • Jakub Osyczka 2

Podobnie jak w poprzednim biegu niesamowicie szybki był Świdnicki, który na drugim łuku pierwszego okrążenia wyprzedził Osyczkę. Tyman zaspał na starcie i nie nawiązał walki.

Bieg 10
67.75 sek.
  • Mateusz Cierniak 2
  • Michał Curzytek 1
  • Przemysław Liszka 0

Od startu do mety na prowadzeniu znajdował się Jakub Miśkowiak. Liszka po niezłym wyjściu spod taśmy został zasypany szprycą na pierwszym łuku i spadł na koniec stawki. Do końca nękał atakami Cierniaka, który na ostatnich metrach minął Curzytka.

Bieg 9
70.17 sek.
  • Patryk Zieliński 3
  • Mateusz Tudzież 2
  • Nikodem Bartoch 1

Zieliński prowadził od startu do mety. Za jego plecami wyśmienitą walkę stoczyli Tudzież z Bartochem. Górą w tym starciu junior ROW-u.

Konieczne było uruchomienie sztucznego oświetlenia (fot. Dominik Bizoń)

Bieg 8
68.69 sek.

Od startu prowadził Świdnicki. Cierniak minął go na prostej przeciwległej drugiego okrążenia. Podczas manewru wyprzedzania doszło do kontaktu pomiędzy tą dwójką, obaj ledwo utrzymali się na swoich motocyklach.

Bieg 7
69.06 sek.
  • Dominik Tyman 1

Dobry start Curzytka, którego po zewnętrznej na pierwszym łuku minął Tyman. Junior ROW-u już na drugim łuku stracił prowadzenie, a na ostatnich metrach został minięty jeszcze przez Kowalskiego.

Po wyścigu Tyman otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu.

Bieg 6
67.91 sek.
  • Bartosz Curzytek 0
  • Krzysztof Sadurski 2

Tym razem wyścig bez większych emocji. Kolejność została ustalona już na pierwszym łuku.

Bieg 5
68.84 sek.
  • Wiktor Lampart 0
  • Jakub Miśkowiak 1
  • Jakub Osyczka 3

Świetny start Tudzieża, którego już na pierwszym łuku zdołał minąć Osyczka. Następnie w pogoń za Tudzieżem rzucił się Wiktor Lampart. Na ostatnim łuku lublinianin został minięty przez Miśkowiaka. Zaskakujący wynik piątego biegu.

Pierwszą serię udało się ukończyć o godz. 18.15. Tymczasem od godz. 19 przewidywane są opady deszczu.

Przerwa na równanie toru.

Bieg 4
69.31 sek.
  • Przemysław Konieczny Taśma Patryk Zieliński 1

Wyścig przerwany. Patryk Zieliński dotknął taśmy, za co został wykluczony. W powtórce zastąpi go Przemysław Konieczny.

Równy start Michała Curzytka i Wiktora Lamparta, ale lepiej pierwszy łuk rozegrał zawodnik z Lublina. Do końca obaj jechali w kontakcie.

Bieg 3
68.5 sek.
  • Nikodem Bartoch 2

Dobry moment startowy Bartocha i Cierniaka, jednak na wyjściu z łuku górą był junior Unii Tarnów. Dawid Rempała nie nawiązał walki.

Sędzia zarządził dodatkowe roszenie toru. W ciągu godziny w Rybniku udało się odjechać 2 wyścigi.

Bieg 2
69.09 sek.
  • Krzysztof Sadurski d

Świetna akcja Mateusza Świdnickiego. Długo napędzał się po zewnętrznej i na pierwszym łuku drugiego kółka z łatwością minął Kowalskiego i Miśkowiaka. Defekt Sadurskiego tuż po starcie.

Bieg 1
68.45 sek.
  • Przemysław Giera w

Liszka prowadził od startu, natomiast Giera został na czwartym miejscu. Najpierw minął Tudzieża, a następnie na wejściu w łuk wpadł w Tymana. Sytuacja analogiczna do tej z meczu z Orłem Łódź. Obaj zawodnicy wstali o własnych siłach.

Trwające blisko 3,5 godziny zawody w Rybniku dobiegły końca. Finał Brązowego Kasku odbędzie 16 maja w Grudziądzu.

Wciąż nie ma informacji, o której zawody się rozpoczną. Przypomnijmy, że zgodnie z planem zawodnicy mieli pojawić się na torze już o 17.00.

Druga karetka pojawiła się na stadionie.

Druga karetka wciąż nie pojawiła się na stadionie.

Wciąż trwa oczekiwanie na przyjazd drugiej karetki. Na trybunach zasiadło około 400 widzów.

W Rybniku trwa jeszcze oczekiwanie na służby medyczne. Na stadionie znajduje się jedna karetka, natomiast wymagana jest obecność dwóch.

Zawodów nie poprzedzi prezentacja. Uczestnicy pierwszego biegu pojawią się na torze o 17.00.

Obsada potwierdzona. Za kilka minut początek zawodów.

W Rybniku się przejaśnia. Zawody powinny odbyć się bez większych przeszkód (fot. Dominik Bizoń)