17 R1 Nicolas Vicentin u 0
Oczekują na start:
R2 Paco Castagna 0
Finał

Iversen na wyjściu z pierwszego łuku przedarł się na prowadzenie i nie oddał do mety. Woffinden początkowo próbował atakować Duńczyka, lecz ostatecznie musiał zadowolić się drugim miejscem.

1
Półfinał nr 2

Hampel dobrze wyszedł spod taśmy, ale najpierw stracił prowadzenie na rzecz Zagara, a następnie wyprzedził go na Sajfutdinow. Polak próbował odzyskać drugą pozycję, ale Rosjanin nie popełnił żadnego błędu.

1
1
Półfinał nr 1

Woffinden prowadził od startu do mety. Iversen na przeciwległej prostej przedarł się na drugą lokatę. Pedersen robił wszystko, by dogonić swojego rodaka, ale musiał zadowolić się trzecim miejscem.

Bieg 20

Bieg bez emocji. O losach wyścigu zadecydował start i rozegranie pierwszego łuku. Przerwa na kosmetykę toru.

Greg Hancock rozczarowany decyzją Polonii. "Ale z drugiej strony rozumiem klub".

Bieg 19

Ward na drugim okrążeniu wyprzedził Lindbaecka. Sajfutdinow próbował atakować czarnoskórego Szweda, lecz jego próby były nieskuteczne.

Bieg 16

Hampel wygrał start i do mety nie oddał prowadzenia. Zagar na przeciwległej prostej minął Kasprzaka, a następnie zbliżał się do "Małego". Przerwa na kosmetykę toru.

Piotr Rusiecki: Firma Polcopper poważnie myśli o wycofaniu się z żużla.

Bieg 15

Hancock na wyjściu z pierwszego łuku przedarł się na prowadzenie. Madsen na dystansie utrzymywał przewagę nad Sajfutdinowem.

Bieg 14

Iversen przez cały bieg atakował Pedersena. "PUK" dopiero na czwartym kółku przeprowadził skuteczny atak i wyprzedził "Powera".

Bieg 12

Lindbaeck przez cztery okrążenia atakował Madsena, lecz Duńczyk nie dał sobie odebrać pierwszej pozycji. Zagar na trzecim kółku wyprzedził Golloba. Chwilę później Polak zanotował defekt motocykla. Przerwa na kosmetykę toru.

Oglądalność 15. kolejki Enea Ekstraligi w nSport

Bieg 10

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce Hancock najlepiej rozegrał pierwszy łuk i odniósł pewne zwycięstwo. Ward musiał bronić się przed atakami Pedersena. Hampel zanotował defekt na ostatnim miejscu. Wyścig ten mimo nierównego pójścia taśmy w górę nie został przerwany. Mimo rozegrania wyścigu, sędzia zawodów zdecydował o jego powtórzeniu.

Po przerwie na naprawę maszyny startowej uczestnicy dziesiątego biegu ponownie stanęli pod taśmą. W powtórce pewne zwycięstwo Pedersena. Hampel na pierwszych dwóch okrążeniach próbował wyprzedzić Warda.

1
Bieg 9

Dryml najlepiej wyszedł spod taśmy i do mety nie oddał prowadzenia. Bieg bez emocji.

Bieg 8

Zagar na pierwszym okrążeniu odparł atak Warda, a następnie powiększał nad nim przewagę. Przerwa na równanie toru.

Została mi tylko Ekstraliga - rozmowa z Adrianem Miedzińskim, zawodnikiem Unibaksu

Bieg 7

Gollob tuż przed startem zmienił motocykl. Decyzja ta Polakowi przyniosła punkt. Na dystansie "Chudy" stracił drugą pozycję na rzecz Hampela. Sajfutdinow zwyciężył z dużą przewagą.

1
Bieg 6

Kapitalna walka o pierwsze miejsce Pedersena i Woffindena. Duńczyk na wyjściu z pierwszego łuku przedarł się na prowadzenie. W pogoń za trzykrotnym mistrzem świata rzucił się Woffinden. Brytyjczyk atakował "Powera" przez cztery okrążenia, lecz Duńczyk skutecznie się bronił.

Bieg 5

Kasprzak na wejściu w pierwszy łuk założył się na rywali i pognał do mety po trzy punkty. Na dystansie zbliżał się do niego Lindbaeck, ale Szwed nie zdołał przeprowadzić skutecznego ataku. Hancock zupełnie nie liczył się w stawce.

Bieg 4

Hampel najlepiej wystrzelił spod taśmy, dobrze rozegrał pierwszy łuk i do mety nie oddał prowadzenia. Za plecami Polaka czaił się Woffinden, ale nie zdołał wyprzedzić Hampela. Przerwa na kosmetykę toru.

W przerwie na kosmetykę toru polecamy fotorelację z treningu przed Grand Prix Włoch w Terenzano

Bieg 3

Ward nie miał żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Vaculik na trzecim okrążeniu wywiózł Madsena i przedarł się na drugą pozycję. Manewr ten próbował wykorzystać Kasprzak, ale nie zdołał minąć Duńczyka.

Bieg 2

Gollob i Dryml na wejściu w pierwszy łuk powalczyli na łokcie. Górą z tej konfrontacji wyszedł Czech. Iversen zwyciężył z dużą przewagą.

Bieg 1

Turniej w Terenzano będzie ósmą rundą tegorocznego cyklu Grand Prix. Liderem klasyfikacji generalnej jest Emil Sajfutdinow, który ma 13 punktów przewagi nad Taiem Woffindenem. We Włoszech w elitarnym cyklu zadebiutuje Leon Madsen, który zastąpi kontuzjowanego Andreasa Jonssona. W stawce uczestników zabraknie również Chrisa Holdera. Jego miejsce zajął Ales Dryml.

W dotychczas rozegranych turniejach na torze w Terenzano dwukrotnie najlepszy okazał się Tomasz Gollob. Po triumfy na włoskiej ziemi sięgali również Andreas Jonsson i Antonio Lindbaeck. O godzinie 20:00 rozpoczęła się prezentacja.

Pierwsze podejście do rozegrania inauguracyjnego biegu zawodów zostało przerwane z powodu nierównego startu. Powtórka w pełnej obsadzie. W powtórce najlepiej spod taśmy wyszedł Zagar i do mety nie oddał prowadzenia. Covatti na przeciwległej prostej wyprzedził Sajfutdinowa, a następnie skutecznie odpierał ataki Rosjanina.

Spędzasz dużo czasu przed monitorem? Nie zapomnij o ćwiczeniach szyi!

Zapraszamy na SportowyBar.pl - śmieszne, emocjonujące i wzruszające momenty sportowe na obrazkach, zdjęciach i filmach

Bieg 11

Iversen na drugim łuku wyprzedził Sajfutdinowa. Na następnym wirażu Duńczyk nie opanował motocykla i podciął jadącego po szerokiej Rosjanina. Obaj upadli na tor, ale szybko się z niego podnieśli. Z powtórki wykluczony został Iversen.

W powtórce Woffinden zwyciężył z ogromną przewagą. Na pierwszym łuku Sajfutdinow odparł atak Kasprzaka.

Bieg 13

Na pierwszym łuku Covatti zahaczył o motocykl Warda i upadł na tor. Startujący z dziką kartą Covatti został wykluczony z powtórki. Na tor wyjechała karetka, a Covatti długo się z niego nie podnosi. Argentyńczyk jest opatrywany przez lekarzy. Covatti tor opuścił w karetce.

W powtórce Ward na pierwszym łuku ostatniego okrążenia zanotował upadek jadąc na drugiej pozycji. Australijczyk szybko wstał z toru i dojechał do mety po punkt.

1
Bieg 17
Nicolas Vicentin Rezerwa zwykła za Nicolas Covatti
u

Pewny triumf Hampela. Vicentin zanotował upadek na ostatnim miejscu.

Bieg 18

Kapitalny bieg w wykonaniu Golloba! Polak prowadził od startu do mety, a na dystansie powiększał przewagę nad rywalami. Lindgren na dystansie uporał się z Pedersenem. Defekt Kasprzaka na czwartym miejscu.