Oskar Fajfer Rezerwa zwykła za Davey Watt
2
Adrian Gała Rezerwa zwykła za Bjarne Pedersen
1

Walasek minął na dystansie Fajfera. Defekt Okoniewskiego na prowadzeniu, zawodnik był już wtedy na ostatnim łuku, jednak rywale zdążyli go minąć.

Bieg 13
38
5 : 1
22

Adamczak jechał pierwszy, ale gospodarze na drugim łuku wzięli go w "kleszcze". Przerwa na kosmetykę toru. PGE Marma jest już pewna zdobycia punktu bonusowego.

Marek Cieślak: Dziękuję chłopakom, że wygrali - przynajmniej głowę zachowam na swoim miejscu

Bieg 12
33
4 : 2
21

Ładna walka Okoniewskiego ze Świderskim i Gały z Cyłą, zawodnicy jechali w ciągłym kontakcie.

Bieg 10
29
3 : 3
19

Okoniewski i Fajfer dotknęli taśmy (Okoniewski daszkiem kasku, Fajfer kołem), jednak sędzia... nie przerwał wyścigu. Okoniewski mocno spóźnił start i nie miał szans nawiązać walki z rywalami.

Bieg 9
26
3 : 3
16
Łukasz Sówka Rezerwa zwykła za Dawid Lampart
0

Pedersen wyprzedził na dystansie Adamczaka. Następnie Zagar wyprzedził Sówkę i przeszedł przed Adamczaka.

Bieg 8
23
4 : 2
13

Nierówny start, powtórka w pełnej obsadzie. Sówka wyprzedził na dystansie Watta.

10

Walasek na przeciwległej prostej uporał się z Pedersenem. Przerwa na kosmetykę toru.

Sytuacja finansowa wielu klubów jest dramatyczna - rozmowa z Ireneuszem Maciejem Zmorą

Bieg 3
9
4 : 2
9

O końcowej kolejności zadecydował start i rozegranie pierwszego łuku.

Bieg 2
5
3 : 3
7

Sówka prowadził od początku do końca. Gała wyprzedził Cyłę po jego błędzie.

Bieg 1
2
2 : 4
4

Składy potwierdzone. W pierwszym meczu 46:44 dla PGE Marmy. W Rzeszowie piękna, słoneczna pogoda. Goście do próby toru delegowali Zagara i Fajfera. Gospodarze Swówkę i Okoniewskiego. Koniec próby toru, sędzia zarządził kosmetykę nawierzchni. Koniec prac na torze. Trwa prezentacja. Koniec prezentacji. I zestaw startowy. Atomowy start Świderskiego dał mu wygraną. Watt do końca atakował Pedersena. Lampart daleko z tyłu.

Fotorelacja: Finał DPŚ w Pradze

Bieg 6

Cyło upadł w pierwszym łuku. Szybko się pozbierał, ale sędzia przerwał bieg i wykluczył sprawcę. Świetny start Zagara, którego przez 2 okrążenia kąsał Walasek.

Bieg 7
Oskar Fajfer Rezerwa taktyczna za Adrian Gała
2

W pierwszym łuku zabrakło miejsca dla Lamparta, który upadł na tor. Powtórka w pełnej obsadzie. Gospodarze prowadzili podwójnie, ale na drugim łuku groźny upadek zaliczył Lampart. Na torze pojawiła się karetka, ale zawodnik wrócił do parku maszyn o własnych siłach. Lampart wykluczony z powtórki. W niej o kolejności zadecydował pierwszy łuk. Przerwa na kosmetykę toru.

Zapraszamy na SportowyBar.pl - śmieszne, emocjonujące i wzruszające momenty sportowe na obrazkach, zdjęciach i filmach

Bieg 11
3
Piotr Świderski Rezerwa taktyczna za Davey Watt
1

Na ostatnim łuku jadący na drugiej lokacie Zagar pojechał bardzo szeroko. Próbujący go atakować Walasek nie miał miejsca, przez co uderzył z impetem w bandę. Na torze pojawiła się karetka. Sędzia ogląda powtórki telewizyjne. Walasek wstał o własnych siłach. Sędzia zdecydował o wykluczeniu Walaska i zaliczeniu wyników biegu.

Bieg 15
Damian Adamczak Rezerwa taktyczna za Matej Zagar
d

Ładna walka o wygraną, Świderski został wyprzedzony przez Pedersena. Defekt Adamczaka na ostatniej pozycji.