Najlepsze mecze polskich drużyn w 2016 roku według portalu WP SportoweFakty

Portal WP SportoweFakty wybrał najlepsze spotkania w 2016 roku z udziałem polskich drużyn. Zobacz, które pojedynki znalazły się w tym zestawieniu.

Tomasz Rosiński

Faza grupowa ME, 19 stycznia: Polska - Francja 31:25 (15:12)

Polacy od dwóch minimalnych zwycięstw z Serbią (29:28) oraz Macedonią (24:23) rozpoczęli rywalizację w mistrzostwach Europy i nie dawano im zbyt wielu szans na wygraną z broniącymi tytułu Francuzami.

Jednakże Biało-Czerwoni od początku pojedynku z Trójkolorowymi spisywali się znakomicie. Ciężar gry na swoje barki brał bardzo dobrze dysponowany rozgrywający Karol Bielecki, a gospodarze turnieju do przerwy prowadzili 15:12.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i wciąż przeważali polscy szczypiorniści, którzy po świetnych zawodach triumfowali 31:25.

Najwięcej bramek dla kadry Polski - dziewięć - rzucił wówczas Bielecki. Udanie zaprezentował się również bramkarz Sławomir Szmal.

Który mecz z udziałem polskiej drużyny był Twoim zdaniem najlepszy w 2016 roku?