Euro 2016. Szwajcarscy tenisiści oglądali mecz z Polską. Wymowne słowa Stana Wawrinki

Polska pokonała po serii rzutów karnych Szwajcarię i awansowała do ćwierćfinału piłkarskiego Euro 2016. Wynik meczu śledzili i komentowali najlepsi tenisiści Helwetów, tacy jak Roger Federer, Stan Wawrinka czy Timea Bacsinszky.

Rafał Smoliński

Organizatorzy wielkoszlemowego Wimbledonu 2016 zrobili wszystko, aby szwajcarscy tenisiści mogli obejrzeć mecz Euro 2016. Konferencje prasowe z udziałem Rogera Federera i Stana Wawrinki zaplanowano odpowiednio na godz. 14:00 i 14:15 naszego czasu. Później obaj mistrzowie turniejów wielkoszlemowych mogli ze spokojem oglądać zmagania Helwetów z Biało-Czerwonymi.

Polacy prowadzili po bramce Jakuba Błaszczykowskiego w 39. minucie. Reakcja szwajcarskich tenisistów na gola wyrównującego, zdobytego przez Xherdana Shaqiriego w 82. minucie, mogła być tylko jedna, czyli same zachwyty.

Potem jednak zaczęła się dogrywka, a wraz z nią prawdziwa nerwówka.

Aż w końcu przyszły rzuty karne, które bezbłędnie egzekwowali polscy piłkarze. Pomylił się za to Granit Xhaka i to Biało-Czerwoni awansowali do ćwierćfinału.

Ostatniej reakcji dwukrotnego mistrza wielkoszlemowego nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć.