Olbrzymi sukces Polki. A ma dopiero 15 lat!

Utalentowana juniorka Liliana Lewińska wywalczyła brązowy medal na Pucharze Świata seniorów w Grecji. To historyczny wynik polskiej gimnastyki artystycznej.

Piotr Bobakowski
Liliana Lewińska Facebook / Polski Związek Gimnastyczny / Na zdjęciu: Liliana Lewińska
Brązowy medal Pucharu Świata seniorek w układzie z obręczą dla Liliany Lewińskiej! Świetny sukces Polki podczas zawodów w Grecji - poinformował w niedzielę (24.03) Polski Związek Gimnastyczny na swoim facebookowym fanpage'u (patrz poniżej).

15-letnia Lewińska znakomicie zadebiutowała w Pucharze Świata seniorów. To pierwszy indywidualny medal PŚ w historii polskiej gimnastyki artystycznej.

Nasza mistrzyni świata juniorek (w lipcu ubiegłego roku z Mistrzostw Świata Juniorów 2023 w Kluż-Napoka w Rumunii wróciła z dwoma złotymi medalami) uplasowała się na 11. miejscu w wieloboju podczas PŚ w Grecji.

W niedzielnym finale układu z obręczą stanęła na najniższym stopniu podium. Polka w eliminacjach układu z piłką uplasowała się na 10. miejscu (do awansu do finału zabrakło tylko 0.300 pkt.). W eliminacjach układu z maczugami zajęła 13. lokatę, a we wstążce była 24.

Zawodniczka klubu UKS Kopernik Wrocław jest też dwukrotną mistrzynią Polski juniorek oraz dwukrotną srebrną i brązową medalistką mistrzostw Europy 2022.