Wielki sukces reprezentantek Polski. Nie miały sobie równych

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Polski Związek Gimnastyczny / Na zdjęciu: polskie gimnastyczki na PŚ w Palaio Faliro
Facebook / Polski Związek Gimnastyczny / Na zdjęciu: polskie gimnastyczki na PŚ w Palaio Faliro
zdjęcie autora artykułu

Zawody Pucharu Świata w Palaio Faliro przyniosły polskiej gimnastyce artystycznej dwa medale. Po złoto sięgnęła reprezentacja w układach zespołowych.

W tym artykule dowiesz się o:

"Reprezentacja Polski w układach zespołowych ze złotym medalem Pucharu Świata w Palaio Faliro (impreza odbyła się w dniach 22-24 marca - przyp. red.)!!!" - poinformował na Facebooku Polski Związek Gimnastyczny (patrz poniżej).

Drużyna w składzie: Małgorzata Roszatycka, Milena Górska, Madoka Przybylska, Julia Wojciechowska, Magdalena Szewczuk i Mariia Balakina nie miała sobie równych w rywalizacji w układzie z trzema wstążkami i dwiema piłkami.

Biało-Czerwone stanęły na najwyższym stopniu podium zawodów PŚ (z wynikiem 30.950 pkt.). Drugie miejsce zajęły Włoszki (30.400 pkt.), a trzecie Chinki (30.150 pkt.).

Trenerką naszej reprezentacji w układach zespołowych, która w ubiegłym sezonie dołączyła do światowej czołówki, jest Inga Buczyńska.

To nie był jedyny medal dla Polski na PŚ w Grecji. Brąz w finale układu z obręczą wywalczyła Liliana Lewińska (więcej TUTAJ). 15-letnia gimnastyczka, mistrzyni świata juniorek, zdobyła pierwszy indywidualny medal PŚ w historii polskiej gimnastyki artystycznej.

Zobacz: To nie jest sen! Historyczny sukces Polki

ZOBACZ WIDEO: Herosi WP. Jóźwik, Małysz, Świderski i Korzeniowski wybrali nominowanych

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (1)
avatar
Jack Reacher
27.03.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Fajne te nasze zawodniczki, takie dziewczyny to szarpałbym jak polarny misiek młode foki