PHL: Dwanaście goli Pasów na otwarcie play-off!

Hokeiści Cracovii rozgromili zespół Orlika Opole 12:1 w pierwszym meczu ćwierćfinału fazy play-off Polskiej Hokej Ligi. Od zwycięstwa przed własną publicznością fazę pucharową rozpoczęły również GKS Tychy i MMKS Podhale.

Rafał Lichowicz

Comarch wyszła na prowadzenie w meczu przeciwko zespołowi z Opola już w 16 sekundzie gry po trafieniu Krystiana Dziubińskiego. Goście wyrównali dość niespodziawanie w piątej minucie za sprawą Jewhena Łymanskiego.

To było jednak wszystko, na co tego dnia stać było zespół Orlika. Do końca pierwszej tercji Cracovia zaaplikowała przyjezdnym jeszcze trzy gole. Wszystkie padły w odstępie ledwie 33 sekund!

Show w Krakowie skradł Krystian Dziubiński. Popularny "Dziubek" zamknął mecz z dorobkiem czterech goli i jednej asysty.

Trzy gole zdecydowały o zwycięstwie GKS Tychy nad zwycięzcą słabszej grupy w rundzie zasadniczej - Polonią Bytom. Aktualni mistrzowie Polski kontrolowali mecz po zdobyciu dwóch goli w pierwszej połowie pierwszej tercji. Gości dobił w samej końcówce Martin Vozdecký.

Prowadzenie w pierwszej rundzie play-off objęli także Podhale Nowy Targ po zwycięstwie z Unią Oświęcim 5:2 oraz Ciarko PBS Bank STS Sanok dzięki nieoczekiwanej wygranej w Jastrzębiu.