Bez Polaka w finale boulderingu

Na półfinale rywalizację w Igrzyskach Europejskich zakończył Jakub Ziętek. Polak w boulderingu zajął dopiero 17. miejsce. Do finału awansowało sześciu zawodników.

Michał Piegza
Jakub Ziętek Instagram / zietekkuba / Na zdjęciu: Jakub Ziętek
Bez Polaka odbędzie się finał wspinaczki sportowej mężczyzn. W boulderingu występ nie wyszedł Jakubowi Ziętkowi.

Nasz reprezentant w stawce został sklasyfikowany na 17. pozycji, ex aequo z Włochem Pietro Vidim.

Do finału awansowało sześciu najlepszych, spośród osiemnastu startujących, zawodników. Zwyciężył Brytyjczyk Dayan Akhtar, który wyprzedził Łotysza Edvardsa Gruzitisa i Francuza Thomasa Lemagnera.

Przypomnijmy, że Jakub Ziętek reprezentował Polskę także w prowadzeniu. W półfinale zajął 12. miejsce.

Przed nami w sobotę jeszcze występ Bianki Janeckej. Polka w boulderingu będzie walczyła o awans do decydującej rozgrywki.

Polski kajakarz powalczy o złoty medal. Jest awans!