Igrzyska Europejskie. Półfinałowy mecz Polaków przerwany!

Wciąż nie wiadomo czy polski duet w teqballu Adrian Duszak, Marek Pokwap awansuje do finału Igrzysk Europejskich. Półfinałowy mecz Biało-Czerwonych z Węgrami został przerwany w 2. secie.

Michał Piegza
Marek Pokwap i Adrian Duszak PAP / ArtService / Na zdjęciu: Marek Pokwap i Adrian Duszak
Pogoda pokrzyżowała szyki zawodnikom rywalizującym w teqballu na Rynku w Krakowie. Mecz Polaków Adriana Duszaka i Marka Pokwapa wzbudził dość duże zainteresowanie.

Już w ćwierćfinałowym spotkaniu Biało-Czerwonych z Francuzami Hugo Rabeux i Lionelem Beyerem potyczka była przerywana ze względu na awarię oświetlenia. Ostatecznie Biało-Czerwoni zwyciężyli 2:1.

Kolejne problemy pojawiły się w grze o finał Igrzysk Europejskich. W potyczce z Węgrami Csabą Banyikiem i Balazsem Katzym na macie pojawiła się rosa. Potyczka była opóźniona. Następnie spotkanie w 1. secie było przerywane, zawodnicy ślizgali się na boisku.

Ostatecznie podjęto decyzję, że mecz zostanie przerwany i do walki zawodnicy wrócą w niedzielę w godzinach południowych. Dodajmy, że 1. seta wygrali Madziarzy 12:6. W 2. odsłonie Polacy prowadzili 2:1.

Udało się rozegrać drugi półfinał. W nim Serbowie pokonali Rumunów 2:0 (12:11, 12:11).

W niedzielę czeka nas dokończenie potyczki Polaków oraz boje o 3. miejsce i złoty medal.

Igrzyska Europejskie. Brązowy medal w teqballu dla Polek!