Polacy z brązowym medalem w teqballu!

Mamy kolejny medal Igrzysk Europejskich. Polski duet w teqballu Adrian Duszak, Marek Pokwap w spotkaniu o 3. miejsce pokonał dwójkę z Rumunii i wywalczył brązowy krążek.

Michał Piegza
radość Adriana Duszaka PAP / ArtService / Na zdjęciu: radość Adriana Duszaka
Czwarty medal w teqballu podczas Igrzysk Europejskich zdobyli reprezentanci Polski. W rozpoczętej w sobotę, a zakończonej w niedzielę, rywalizacji debli brązowy medal wywalczyli Adrian Duszak oraz Marek Pokwap.

Sobotni półfinałowy mecz Polaków z Węgrami został przerwany ze względu na rosę, która pojawiła się na macie i stole. Wówczas 1:0 w setach prowadzili rywale Biało-Czerwonych.

Zadecydowano, że spotkanie zostanie powtórzone. Premierowego seta wygrali Polacy, w dwóch kolejnych lepsi byli Węgrzy i to oni zagrają o złoty medal z Serbami.

W spotkaniu o brązowy krążek rywalami Duszaka i Pokwapa był duet z Rumunii Apor Gyoergudeak, Szabolsc Ilyes. Pierwszy set to koncert naszych zawodników, którzy wygrali 12:1. W drugim przebudzili się rywale i zwyciężyli 12:8.

Sprawa brązowego medalu wyjaśniła się w ostatniej, zaciętej partii. Na swoją korzyść przechylili ją Polacy, którzy wygrali 12:10!

Igrzyska Europejskie. Brązowy medal w teqballu dla Polek!

Obserwujesz zmagania sportowców podczas Igrzysk Europejskich?