Nikołaj Michajłow z grupy CCC zwycięzcą 2. etapu i liderem Sibiu Cycling Tour

Nikołaj Michajłow wygrał drugi etap wyścigu Sibiu Cycling Tour. Bułgar z grupy CCC Sprandi Polkowice został nowym liderem klasyfikacji generalnej.

Piotr Ziemka

Królewski etap rozgrywanego w Rumunii wyścigu liczył 231 kilometrów. Do pokonania był między innymi 14-kilometrowy podjazd do Paltinis o średnim nachyleniu wynoszącym 5,5 procent. Zdecydowane zwycięstwo odniósł Nikołaj Michajłow. 28-letni Bułgar uzyskał 3 minuty i 46 sekund przewagi nad drugim zawodnikiem, który dojechał do mety. Był nim Włoch Francesco Gavazzi (Androni Giocattoli). Trzecie miejsce zajął Holender Derk Abel Beckeringh (Parkhotel Valkenburg).

Najwyżej z Polaków został sklasyfikowany Emanuel Piaskowy (Cycling Academy). Uplasował się na dwunastej pozycji, ukończył etap 10 minut i 23 sekundy po triumfatorze. 25. był Branisław Samojłow, 28. Davide Rebellin, 40. Adrian Kurek, 53. Tomasz Kiendyś, a 90. Jakub Kaczmarek (wszyscy z CCC).

W klasyfikacji łącznej Michajłow ma 3 minuty i 56 sekund zapasu nad Gavazzim. Do końca rywalizacji pozostały dwa etapy. Natomiast w "generalce" wyścigu dookoła Austrii po siedmiu dniach zmagań prowadzi inny kolarz z zespołu CCC Sprandi Polkowice - Czech Jan Hirt.