Tour of Oman: Aleksiej Łucenko ponownie wygrał etap, Greg van Avermaet trzeci

Aleksiej Łucenko wygrał najdłuższy etap dziesiątej edycji kolarskiego wyścigu dookoła Omanu. Trzecie miejsce zajął Greg van Avermaet z polskiego zespołu CCC.

Piotr Ziemka
Greg Van Avermaet Materiały prasowe / Chris Auld Photography / Na zdjęciu: Greg Van Avermaet
Trzeciego dnia rywalizacji uczestnicy dziesiątej edycji wyścigu dookoła Omanu przejechali 192,5 kilometra. Start nastąpił w Shati Al Qurum. Meta znajdowała się na podjeździe Qurayyat. Wygrał Aleksiej Łucenko. Kazach z grupy Astana jako pierwszy minął też metę drugiego, niedzielnego etapu. Triumfator wyścigu Tour of Oman z 2018 roku awansował w klasyfikacji generalnej z drugiego miejsca na pierwsze. Tylko sekundę do 26-letniego zwycięzcy straciło trzech kolarzy: Jesus Herrada, Greg Van Avermaet (CCC Team) oraz Rui Alberto Faria da Costa.

Identyczna kolejność czołowej czwórki jest w klasyfikacji łącznej. Herrada ma stratę osiemnastu sekund do lidera, van Avermaet 20, a Costa 24. Van Avermaet, który w tym sezonie wygrał już etap wyścigu dookoła Walencji, po dwóch odcinkach Tour of Oman 2019 zajmował w "generalce" siódmą lokatę.

Na dwudziestej pozycji w poniedziałek został sklasyfikowany Łukasz Wiśniowski. 65. był Kamil Gradek.