Pochwała, Cieślar i inni - oto polscy kombinatorzy, którzy zdobyli medale Uniwersjady w XXI wieku

Piotr Ziemka

Paweł Słowiok

13 grudnia 2013 roku w Trentino zajął siedemnaste miejsce. Znacznie lepiej spisał się trzy dni później. Jako drugi minął linię mety 10-kilometrowego biegu masowego. W pierwszej serii skoków narciarskich Słowiok wylądował na setnym metrze i objął prowadzenie w klasyfikacji. Do końca pozostawała jeszcze jedna runda. Słowiok wystąpił w niej ostatni - jako lider. Uzyskał 97,5 metra i ostatecznie zajął trzecie miejsce. Wyprzedzili go Cieślar (100 metrów) oraz Shimizu (101).

W konkursie drużynowym zakończonym triumfem Polaków, Słowiok skoczył najdalej z grona zawodników, którzy wystąpili w drugiej kolejce. Następna Uniwersjada już taka udana dla niego nie była. Nie ukończył pierwszego konkursu (w skokach miał dziewiąty wynik), a w następnym uplasował się na ósmym miejscu (po biegu był piąty).

W 2015 roku na trzecim stopniu podium stanął kolejny z prezentowanych zawodników.

Czy Paweł Słowiok zdobędzie medal Uniwersjady w 2017 roku?