Pogoń Ruda Śląska z brązowym medalem Mistrzostw Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Znicz
/ Znicz

Młodzi koszykarze Pogoni Ruda Śląska wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów, które rozgrywane są w Sopocie. W meczu o trzecie miejsce, rudzianie pokonali Kotwicę Kołobrzeg 65:55. O godz. 15:30 rozpocznie się finałowy pojedynek, w którym gospodarz turnieju, Prokom Trefl Sopot podejmował będzie Polonię 2011 Warszawa.

Przed tym spotkaniem trudno było znaleźć faworyta. Zarówno Pogoń, jak i Kotwica spisywały się we wcześniejszych grach wręcz znakomicie. Decydujące starcie o brązowy medal Mistrzostw Polski lepiej rozpoczęła Pogoń. W pierwszej połowie znakomite spotkanie w jej barwach rozgrywał Kamil Nowak. To jego 14 punktów przyczyniło się do dziesięciopunktowego prowadzenia rudzian po 20. minutach (34:24). Na drugą odsłonę, wyraźnie bardziej skoncentrowani wyszli jednak kołobrzeżanie. Ich ambitna gra pozwoliła im zniwelować straty do zaledwie dwóch punktów (47:45 po 3 kwartach). Ostatnie dziesięć minut znów jednak lepiej rozegrała Pogoń. Śląski zespół poradził sobie nawet bez swojego lidera, Kamila Nowaka, który na początku ostatniej kwarty musiał opuścić parkiet za pięć przewinień.

Mecz o trzecie miejsce:

POGOŃ RUDA ŚLĄSKA - MKS KOTWICA 50 KOŁOBRZEG 65:55 (14:10 20:14 13:21 18:10)

Pogoń: Nowak 16, Goldammer 13, Tomecki 13, Grochowski 8, Kubista 7, Żymła 6, Lemański 2.

Kotwica 50: Bręk 19, Fabiańczyk 16, Matys 8, Blechacz 6, Rduch 6.

O 15:30 rozpocznie się pojedynek finałowy, w którym Prokom Trefl Sopot zmierzy się z Polonią 2011 Warszawa.