U16: Polacy awansują do dywizji A

W sobotę podczas mistrzostw Europy do lat 16 dywizji B w Bułgarii młodzi Polacy odnieśli już ósme kolejne zwycięstwo wygrywając swój pojedynek półfinałowy.

Stanisław Grabowski
Sobotnie spotkanie było bardzo wyrównane do przerwy. Pomimo kilku punktowego prowadzenia Szwedzi prawie dogonili Polaków do dwudziestu minutach (32:30). Natomiast w trzeciej kwarcie podopieczni trenerów Marcina Klozińskiego, Jerzego Szambelana i Romana Prawica odskoczyli od rywali na kilka oczek (24:19). Dzięki temu Polacy kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń do końca spotkania i zapewnili sobie awans do dywizji A. Ostatecznie nasi młodzi zawodnicy pokonali Szwedów 70:63. Najwięcej punktów dla nas zdobył Kacper Mąkowski (15, plus 8 zbiórek). 13 oczek i 9 desek dołożył Dominik Wilczek, a o triple-double otarł się Łukasz Kolenda, autor 10 punktów, 9 zbiórek i 8 asyst.
W niedzielę o godzinie 19.30 w finale Polacy zagrają ze zwycięzcą drugiego półfinału, w którym Estonia zmierzy się ze Słowacją.

Polska - Szwecja 70:63 (14:13, 18:17, 24:19, 14:14)

Polska: Mąkowski 15 (8 zb), Wilczek 13 (9 zb), Pluta 11, Kolenda 10 (9 zb, 8 as), S.Wójcik 8, Bogucki 6, Chrabota 4, Sączewski 3, Nowakowski 0, Zagórski 0.